Znamy już laureatów dziewiętnastej edycji Ogólnoszkolnego Konkursu Wykonawczego organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach.
I miejsca otrzymali: Sekcja Instrumentów Dętych i Perkusji – ALICJA MAZUREK kl. VI; Śpiew – BARBARA JOP, kl. IV; Sekcja Instrumentów Smyczkowych i Gitary – ADRIANNA ZAJĄC, kl. I, Sekcja Instrumentów Klawiszowych – JAKUB KITOWSKI, kl. VI.
II miejsca, odpowiednio w wymienionych sekcjach: PAWEŁ NIZIOŁEK, kl. II, MAGDALENA OSTERCZY, kl. IV, IWONA AUGUSTYN, kl. IV, KLARA KRAJ, kl. III.
W SIDiP III miejsce zdobyła MAGDALENA KRAKOWIAK, kl. IV; IV miejsce – HUBRT SKÓRA,.kl. V i V miejsce – ADRIAN MALICKI, kl. I
W SIKIII miejsce przyznano ANTONIEMU CEDRO, kl. VI, natomiast IV miejsce – JAKUBOWI MARIAŃCZYKOWI, kl. II.

Ogólnoszkolny Konkurs Wykonawczy, nazywany we wcześniejszych latach „Konkursem na wykonanie utworu o charakterze koncertowym”, odbywa się co dwa lata, nieprzerwanie od 1976 roku. Pomysłodawcą był Andrzej Domin, ówczesny dyrektor, a obecnie wicedyrektor PSM I i II st. im. L. Różyckiego w Kielcach. W konkursie mogą brać udział instrumentaliści wszystkich specjalności oraz śpiewacy. Zgodnie z regulaminem uczestnicy zobowiązani są zaprezentować część koncertu instrumentalnego o charakterze wirtuozowskim, a w przypadku śpiewaków – arię koncertową. Nagrodą w konkursie jest występ z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga.
Eliminacje do Konkursu przeprowadza stała komisja w składzie: Artur Jaroń – dyrektor Szkoły, Andrzej Domin – wicedyrektor, Marek Głowacki.



SŁAWEK A. WRÓBLEWSKI
Pochodzi z rodziny o długich tradycjach muzycznych. Pierwszych lekcji muzyki udzielał mu jego dziadek - Adam Wróblewski, absolwent Konserwatorium Warszawskiego. Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie: fortepian w klasie prof. T. Manasterskiej, kameralistykę fortepianową w klasie prof. J. Marchwińskiego i dyrygenturę w klasie prof. S. Wisłockiego (dyplom z wyróżnieniem). Stypendysta Accademia Chigiana w Sienie i Akademii im. G. Rossiniego w Pesaro; brał także udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Maestro Alberto Zeddę. Prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju oraz za granicą, występował na wielu festiwalach (m.in. Warszawska Jesień, Forum Lutosławskiego w Filharmonii Narodowej, Festiwal Mozartowski, Wratislavia Cantans, Concerti per l'Europa” w Palazzo Labia w Wenecji, Pro Mundo Uno w Castel Gandolfo - koncert przed Papieżem Janem Pawłem II). Od 1995 roku współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, gdzie m.in. przygotował prapremierę opery Pan Marimba M. Ptaszyńskiej i dyrygował operą G. Pucciniego Madama Butterfly. Założył zespół kameralny Nowe Trio Warszawskie, z którym zdobył laury na konkursach: w Łodzi (1989), Mulhouse-Ilzach (1992) oraz w Osace (1993). Współpracuje również z Warszawską Operą Kameralną, Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Krakowską (w 2008 roku inaugurował premierą Pana Marimby nowo wybudowany gmach Opery). Od 2012 roku jest dyrygentem gościnnym Filharmonii Lubelskiej. W swoim dorobku ma wiele prawykonań muzyki polskiej. Jest nauczycielem dyplomowanym w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie i profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, gdzie obejmie stanowisko Dziekana Wydziału V na kadencję 2012-2016. W 2003 roku został uhonorowany nagrodą Ministra Kultury „za wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej i dydaktyczno – wychowawczej”.

ARTUR JAROŃ
Dyrektor Szkoły Muzycznej im. L. Różyckiego w Kielcach oraz Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju.