1 czerwca 2015, poniedziałek, g. 17.00, sala koncertowa

GRZEGORZ MIELIMĄKA dyrygent

MON  RZAWP

Wstęp na podstawie zaproszeń – do odbioru w kasie Filharmonii od 4 maja

Zapewne wszystkie mamy – z okazji swojego święta – zostały obdarowane kwiatami, upominkami i uśmiechami swych pociech. Dzisiaj natomiast odbierają życzenia – i prezenty – dzieci. My łączymy oba święta i zapraszamy wszystkich na wspaniały koncert, na którym wystąpią soliści oraz Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w stylizowanych strojach z epoki Księstwa Warszawskiego. Dyrygować będą Grzegorz Mielimąka i Adam Czajkowski. Na program złożą się piosenki żołnierskie (jak m.in. Serce w plecaku, Przybyli ułani pod okienko, Marsz Pierwszej Brygady), przedwojenne hity (Ada to nie wypada, Już nie zapomniesz mnie), najpiękniejsze arie z oper i operetek i wiele innych utworów dixielandowych. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tu dla siebie coś wyjątkowego! A ponieważ występy Reprezentacyjnego Zespołu to wysoko zawieszona poprzeczka artystyczna – zatem czekają nas nie lada emocje. Serdecznie zapraszamy!

ORKIESTRA KONCERTOWA REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO
Swoją działalność rozpoczęła w czasie II wojny światowej, pełniąc głównie funkcje paradne, by po dwudziestu latach stać się Centralną Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego. W tym czasie doskonaliła swój profil artystyczny i wzbogacała repertuar oraz instrumentarium. W 1989 roku otrzymała nazwę: Orkiestra Koncertowa Wojska Polskiego im. Stanisława Moniuszki. W 2004 roku została włączona w skład Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
W jej repertuarze znajdują się programy patriotyczne i estradowe, koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz oprawa mszy świętej. Orkiestra współpracuje ze znanymi solistami, jak m.in.: Piotr Rafałko, Małgorzata Pańko, Czesław Gałka, Renata Drozd, Kamil Pękala, Małgorzata Idzik, Leszek Świdziński, Iwona Hossa, Agnieszka Kowalska, Bogusław Morka, Ryszard Morka, Adam Zdunikowski.
Zespół od wielu lat bierze udział w tematycznych koncertach i audycjach muzycznych organizowanych dla dzieci i młodzieży przez Filharmonię Narodową w Warszawie. Artyści dokonali również wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji. Utwory muzyki polskiej i światowej znalazły się na ponad 20 płytach. Za swoją działalność artystyczną Orkiestrę uhonorowano m.in. Nagrodą Ministra Obrony Narodowej oraz Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki. Dziś Orkiestra Koncertowa RZAWP liczy 55 muzyków. Reprezentacyjnym strojem artystów są stylizowane mundury z epoki Księstwa Warszawskiego. Od ponad 20 lat pierwszym dyrygentem Orkiestry jest Grzegorz Mielimąka.