2 czerwca 2017, piątek, g. 19.00, sala koncertowa

PRZEBOJE WHITNEY HOUSTON

HANIA STACH śpiew
oraz zespół w składzie:
JACEK PISKORZ klawisze, JAKUB KUJAWA gitara,
TOMASZ ZIELIŃSKI bas, PRZEMEK KUCZYŃSKI bębny,
chórek:
JAGODA STACH, PAULINA BRZOZOWSKA, MARTA PODOBAS

ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JACEK ROGALA dyrygent

kup bilet on-lineHania Stach – artystka znana szerokiej publiczności z II edycji programu Idol, obdarzona pięknym głosem o charakterystycznej barwie oraz – wyjątkową urodą.
Piosenkarka wystąpi wraz z zespołem instrumentalnym i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali, a towarzyszyć jej będzie chórek utalentowanych wokalistek.
Ten koncert to niepowtarzalny projekt z przebojami jednej z największych gwiazd wszech czasów – Whitney Houston w symfonicznych aranżacjach przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Jacka Piskorza.


HANIA STACH
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej ze specjalizacją – wokal. Muzyczne szlify zdobywała również pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Finalistka II edycji programu Idol oraz zwyciężczyni w programie Szansa na sukces z udziałem Edyty Górniak. Współpracowała z wieloma muzykami, m.in. z Natalią Kukulską, Wojtkiem Pilichowskim, Krzysztofem Herdzinem.
Występowała na festiwalu w Opolu w koncertach Premiery (w 2007 otrzymała Kryształowy Kamerton za własną kompozycję To nie tak miało być) oraz na festiwalu Top Trendy (II miejsce). Podczas eliminacji do Finału Krajowego Eurowizji w 2007 wykonała piosenkę Regroup, zdobywając II miejsce. Od 2007 zaangażowana była w jeden z największych kinowych projektów musicalowych dla młodzieży – High School Musical, udzielając swego głosu głównej bohaterce filmu – Gabrielli. Nagrała wówczas trzy piosenki i teledyski: Masz w sobie wiarę, Moja muzyka to Ty w duecie z Andrzejem Lampertem oraz Ty i ja z Łukaszem Zagrobelnym. Ścieżka dźwiękowa z filmów uzyskała status platynowej płyty i osiągnęła sprzedaż na poziomie ponad 100 tys. egzemplarzy. Oprócz tego wydała dwa albumy zatytułowane Hania Stach i Moda. Ostatnie nagranie artystki to piosenka Na nowo nagrana z raperem Jackiem „Mezo” Mejerem.
W 2013 Hania oraz Jacek Piskorz stworzyli projekt Whitney Houston symfonicznie, w którym Hania z powodzeniem wykonuje największe przeboje Whitney Houston.


JACEK PISKORZ – ukończył liceum muzyczne w Poznaniu w klasie kontrabasu oraz lutnictwa. Z zamiłowania pianista i aranżer, kierownik muzyczny wielu programów telewizyjnych: Idol III edycja, Jak oni śpiewają, Just the Two of Us, 46. KFFP Opole 2009.


JAKUB KUJAWA – gitarzysta, kompozytor, producent, aranżer. Ukończył PSM II st. w klasie gitary Piotra Olszewskiego. Uczestniczył w licznych nagraniach, konkursach oraz na festiwalach w całej Europie. Laureat wielu nagród. Aktualnie związany jest z Teatrem Muzycznym Roma.


TOMASZ „ZIELAK” ZIELIŃSKI – muzyk sesyjny. W basówce ceni sobie piękno łączenia rytmiki (sekcja) z harmonią i melodyką. Pracował z czołówką muzyków sceny polskiej. W 2009 wspólnie z Wojtkiem Pilichowskim współprowadził warsztaty dla muzyków w klasie gitary basowej w Końskich, a w 2010 w Jaworkach.


PRZEMEK KUCZYŃSKI, właśc. Przemysław Kuczyński, pseud. Benbeneq. Perkusista, muzyk sesyjny, kompozytor, realizator nagrań. Współpracuje z wieloma wybitnymi artystami.


JAGODA STACH – aktorka, wokalistka. Absolwentka PWST w Krakowie.
Związana była z Teatrem Nowym w Poznaniu. Na małym ekranie grała m.in. w serialach Klan i Samo życie. Obecnie mieszka w Warszawie. Występowała w Teatrze Dramatycznym (Operetka W. Gombrowicza), w Teatrze Capitol (bajka Piotruś Pan) oraz w Kinie Luna (Błękitek, mówiący wieloryb). Użycza swojego głosu m. in. w reklamach i jinglach radiowych. Jest także aktorką dubbingową. Bierze udział w licznych koncertach telewizyjnych, festiwalach i nagraniach płytowych.


PAULINA BRZOZOWSKA, Brzózka - wokalistka, autorka tekstów i muzyki do utworów na swojej debiutanckiej płycie. We wrześniu ukazał się pierwszy singiel Brzózki (wraz z teledyskiem) do piosenki Kiedy byłam mała.


MARTA PODOBAS – wokalistka i solistka (Sound’n’Grace , Bardotka Trio), Występowała na Ladies Jazz Festival, Woodstocku, a także w Musicalu improwizowanym.

strona główna


Czerwiec 2017