Gwiazdą wieczoru jest Olga Bończyk – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, znana m.in. z jednego z najbardziej popularnych seriali „Na dobre i na złe”. Obecnie można ją oglądać także w kilku warszawskich spektaklach: „Za rok o tej samej porze” (Teatr Kamienica), „Ptaszek” (Teatr Kamienica), „Pomalu, a jeszcze raz!” (Teatr Capitol), „Zdobyć Utrzymać Porzucić” (Teatr Muzyczny Roma). Olga Bończyk ostatnio nagrała płytę z piosenkami Kaliny Jędrusik. Płyta zyskała znakomite recenzje i uznanie melomanów, bowiem połączenie doskonałego warsztatu aktorskiego, umiejętności interpretatorskie oraz piękny głos wykonawczyni sprawiają, że utwory z repertuaru Kaliny Jędrusik w tym wykonaniu to prawdziwa uczta muzyczna dla słuchaczy.
Artystce towarzyszy trio złożone ze znakomitych muzyków: przy fortepianie zasiądzie Jacek Piskorz, znany m.in. z programów telewizyjnych, od początku bardzo związany z tym płytowym projektem, a także Andrzej Święs – czołowy kontrabasista młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej, i Krzysztof Szmańda – perkusista, współzałożyciel i członek znanej poznańskiej formacji Soundcheck.
Piosenki zabrzmią w symfonicznych aranżacjach, stąd udział w koncercie Orkiestry Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Jacka Rogali.

W programie utwory z repertuary Kaliny Jędrusik:
Prolog
Nieduża miłość muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora
Ciepła wdówka muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora
Kalinowe serce muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora
Nie pożałuje pan muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora
La valse du mal muz. J. Matuszkiewicz, sł. W. Młynarski
W kawiarence Sułtan muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora
Nie budźcie mnie muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora
S.O.S. muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora
Na całej połaci śnieg muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora
Jesienna dziewczyna muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora
Zmierzch muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora
Ja nie chcę spać muz. K. Komeda, sł. A. Osiecka
Stacyjka zdrój muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora
Nie pamiętam muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora
Gram o wszystko muz J. Wasowski, sł. W. Młynarski
Dla Ciebie jestem sobą muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora
Nie pamiętam muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora
O Romeo muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora

OLGA BOŃCZYK
Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie studiowała na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Po maturze została przyjęta do zespołu „Spirituals Singers Band”, wspólnie zdobywając wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Oprócz tego w czasie studiów koncertowała także z jazzowym zespołem „Salted Peanuts”. We Wrocławiu współpracowała z Teatrem Polskim i Teatrem Współczesnym. W 1995 przeniosła się do Warszawy, wiążąc swoje życie artystyczne przede wszystkim z teatrem, filmem, dubbingiem i muzyką. Talentem wokalnym aktorka zachwyciła podczas trzeciej edycji programu „Jak oni śpiewają, w której dała prawdziwy popis umiejętności wokalnych. Intrygująca barwa głosu, wdzięk, temperament i kultura muzyczna oraz aktorskie środki ekspresji – to pewne – na polskiej estradzie nie ma osoby, która by śpiewała z takim feelingiem.
Od wielu lat Olga Bończyk w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy. Ostatnio nagrała z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia płytę z piosenkami Kaliny Jędrusik pt. Listy z daleka, która jest jej dumą.

JACEK PISKORZ
Urodził się w 1970 w Poznaniu. W rodzinnym mieście ukończył Liceum Muzyczne im. M. Karłowicza w klasie lutnictwa oraz kontrabasu. Z zamiłowania, pianista i aranżer, także kierownik muzyczny programów telewizyjnych: Idol (III edycja), Jak oni spiewają, Just the two of us, 46. KFFP Opole 2009. Wielokrotnie współpracował z orkiestrami, m.in. Zbigniewa Górnego, Aleksandra Maliszewskiego, Zygmunta Kukli oraz z wieloma artystami w kraju i za granicą. Na co dzień współpracuje m.in. z Marylą Rodowicz, Kubą Badachem, Gordonem Haskellem oraz Olgą Bończyk.

ANDRZEJ ŚWIĘS
Pochodzi z Nowego Sącza. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zadebiutował na scenie jazzowej, biorąc udział w konkursie Jazz Juniors w Krakowie, gdzie wraz z zespołem Tomaszewski/Święs/Dobrowolski zdobył II nagrodę w 2004 oraz I nagrodę w 2005. Jest również laureatem I miejsca na Bielskiej Zadymce Jazzowej (2006), z triem Pawła Kaczmarczyka zdobył „Klucz do kariery” na XXX Pomorskiej Jesieni Jazzowej, z kwartetem Soundcheck – I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Jazzowo-Bluesowym w Usti nad Łabą (2004) i Grand Prix na festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu (2005). W 2008 uhonorowany został wyróżnieniem indywidualnym podczas festiwalu „Jazz nad Odrą”. Koncertował na festiwalach w Niemczech, Austrii, Czechach, Francji, Holandii, Włoszech, na Węgrzech, w Bułgarii, Rosji i na Ukrainie. Na stałe współpracuje z zespołami: Soundcheck, Kwartet Grzegorza Nagórskiego.

KRZYSZTOF SZMAŃDA
Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie perkusji. Umiejętności doskonalił na podyplomowych studiach w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles, pracując pod kierunkiem, m.in. Petera Erskine’a, Ndugu Chanclera i Erika Forrestera. Jest współzałożycielem poznańskiej formacji Soundcheck, laureatki międzynarodowego konkursu jazzowo-bluesowego w Usti nad Łabą (2004), Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu (2005), gdzie artysta został wyróżniony indywidualnie przez jury festiwalowe, II nagrody w konkursie. Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. Jest członkiem międzynarodowego kwintetu jazzowego Kattorna, który w 2006 zdobył nagrodę publiczności na konkursie Berlin Jazz Award, trzecie miejsce i nagrodę specjalną dla artysty podczas Krokus Jazz Festiwal. Współpracował z Big Bandem Zbigniewa Namysłowskiego, z zespołami Kuby Stankiewicza, Mariusza Bogdanowicza, Filipa Wojciechowskiego, Olega Kirejewa, Keitha Javorsa, a ponadto z Trifonidis Orchestra oraz Visegrad Jazz Quartet. Obecnie zatrudniony jest na stałe w zespole orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

JACEK ROGALA
Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Świętokrzyskiej.