W roku 1996, z miłości do nowoorleańskiej tradycji, do niosących optymizm fraz i rytmów wczesnych stylów jazzu, powstał w grodzie nad Silnicą zespół grający swingującą, pełną energii muzykę, która szybko zyskała mu wiernych słuchaczy. Ich grono powiększało się po licznych koncertach grupy, m.in. na kieleckich „Zaduszkach Jazzowych”, Międzynarodowym Festiwalu „Jeunesses Musicales”, występach w ramach cyklu koncertowego „Z muzyką przez wieki”, a także na antenie Radia Kielce i na festiwalu „Sztuka i Moda”.
Dysponujący szerokim repertuarem, współpracujący z różnymi wokalistami i instrumentalistami zespół tworzą muzycy Filharmonii oraz inni artyści, nierzadko znani z różnych form działalności nie tylko muzycznej, jak np. redaktor Polskiego Radia Kielce, konferansjer, człowiek-muzyka, jednym słowem: Leszek Ślusarski. Leaderem grupy jest Leszek Sadko grający na trąbce.

W trakcie koncertu czeka na Państwa miła, wokalna niespodzianka!

Jeśli tylko pogoda nie zrobi nam psikusa (odpukać!), to będziemy uczestnikami fantastycznego wieczoru muzycznego na dziedzińcu koncertowym. W przypadku niepogody przeniesiemy koncert na Salę Kameralną, lecz rytmy, które proponuje zespół w każdym miejscu wprawią słuchaczy w szampański nastrój.