Jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów – Tadeusz Strugała – po długiej nieobecności ponownie odwiedzi Kielce. Maestro, niestety, kalendarz ma szczelnie zapełniony na kilka lat i trudno było znaleźć wolny termin, ale wreszcie udało się i jest... A raczej będzie w Filharmonii Świętokrzyskiej najpierw jako bohater spotkania, później w roli dyrygenta na koncercie symfonicznym.
Spotkanie połączyliśmy z filmem pt. Dyrygent, który opowiada o życiu i działalności artysty. Dokument nakręcono w 2005 w reżyserii Janusza Horodniczego.
Biorąc pod uwagę fakt, że spotkanie poprowadzi sam reżyser filmu – znakomity gawędziarz i aktor – oraz że obu naszych gości łączy także przyjacielska więź, to wieczór, niezależnie od pogody, zapowiada się jako pełen ciepłego humoru, fascynujących opowieści i smakowitych dygresji.

Reżyseria: JANUSZ HORODNICZY
Scenariusz: JANUSZ HORODNICZY, KRZYSZTOF WOJCIECHOWSKI
Zdjęcia: JERZY BOŃCZYK, BEATA WOJCIECHOWSKA
Dźwięk: TADEUSZ WOSIŃSKI
Montaż: PAWEŁ DELIŚ
Kierownictwo produkcji: WŁADYSŁAW JUZWIK
Produkcja wykonawcza: Realizacja Filmów Jerzy Bończyk (dla Programu 2 TVP)
Gatunek: dokument
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2005
Czas trwania: 24 min.JANUSZ HORODNICZY
Aktor, scenarzysta, reżyser, twórca i wykonawca kabaretu „Szczypta”. Jego działalność artystyczna związana była z teatrami Wrocławia, Gdańska, Opola, Poznania, Łodzi i, ostatnio, Warszawy. Na swym koncie ma szereg ról teatralnych, jak np.:. książę Bołkoński w Wojnie i pokoju Tołstoja, Macckie Majcher w Operze za trzy grosze Brechta, prokurator w Sądzie nad operetką Trzosa i Terpiłowskiego. Brał udział w kabaretach: „Opałek”, „Mozaika”, „Kleszcz”; współpracuje z radiem, telewizją i estradami. Autor książek: Młodsi od swoich wyroków, Zapiski komendanta, Na pokładzie i za burtą; jest także scenarzystą dokumentów, m.in. Kolumbowie, rocznik 30, Kochany Panie Prezydencie, Gdzie chłopaki z tamtych lat.

WSTĘP WOLNY


powrót do strony głównej