4 grudnia 2015, piątek, g. 19.00, sala koncertowa

MIKOŁAJKI W FILHARMONII
Z WIZYTĄ U CIOTKI POLIFONII


MARIA BELICA skrzypce
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
KRZYSZTOF KOZAKIEWICZ dyrygent
BEATA MŁYNARCZYK narratorka, autorka bajki

kup bilet on-line


To już nasza trzecia mikołajkowa opowieść o przygodach Królewny Melodii, która uwielbia muzyczne podróże. Tym razem szesnastoletnia już bohaterka odwiedzi swą ciotkę – Polifonię. Czy starszej pani – wcale nie tak strasznej, jak głoszą plotki – uda się spełnić nowe marzenie dziewczynki?
Koncert poprowadzi niezastąpiona w tej roli Beata Młynarczyk – także autorka bajki. Natomiast na skrzypcach grać będzie Maria Belica – utalentowana szesnastolatka z Częstochowy, której hobby jest pewnie występowanie w konkursach – dotąd zaliczyła ich ze znakomitym wynikiem ponad dwadzieścia!
Ekscytujące wydarzenia z podróży Królewny ilustrować będzie muzyka w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej pod czujnym okiem Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza – w ubiegłym sezonie rezydenta Filharmonii Świętokrzyskiej w ramach zainicjowanego przez Instytut Muzyki i Tańca programu „Dyrygent – rezydent”.
MARIA BELICA
Pochodząca z rodziny artystycznej uczennica IV klasy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Zespole Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie w klasie skrzypiec Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy.
Laureatka przeszło dwudziestu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Koncertuje jako solistka i kameralistka w rodzinnej Częstochowie, w kraju i za granicą. Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Centrum Edukacji Artystycznej oraz pięciokrotnie Prezydenta Miasta Częstochowy.


BEATA MŁYNARCZYK
Jedna z najlepszych prelegentek koncertów muzyki poważnej. Ukończyła studia na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Warszawie. Od 1998 prowadzi cykl koncertów dla młodzieży w Filharmonii Częstochowskiej, w której była dyrektorem. Od 1999 działa w Zarządzie Towarzystwa Muzycznego w Częstochowie. Uhonorowana została Nagrodą II stopnia Prezydenta Miasta Częstochowy Dla Nauczycieli i Dyrektorów Szkół, odznaczeniem Zasłużony Działacz Kultury, srebrnym Laurem Umiejętności i Kompetencji przyznanym przez Regionalną Izbę Przemysłowo Handlową. Dwukrotnie była nominowana do tytułu Regionalnego Mistrza Mowy Polskiej.


KRZYSZTOF JAKUB KOZAKIEWICZ
Ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie Marka Pijarowskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W trakcie nauki był laureatem licznych konkursów, w szczególności w zakresie kształcenia słuchu. Jako dyrygent zadebiutował w wieku lat siedemnastu na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.
W sezonie 2013-2014 Krzysztof Kozakiewicz był dyrygentem – rezydentem Filharmonii Świętokrzyskiej w ramach zainicjowanego przez Instytut Muzyki i Tańca programu „Dyrygent – rezydent”.

powrót do strony głównej