Opera (sceny liryczne) w trzech aktach, siedmiu obrazach (1879) | op. 24 Libretto: kompozytor na podstawie poematu Aleksandra Puszkina pod tym samym tytułem.

Rozpoczynamy drugi sezon transmisji z Metropolitan Opera – największego teatru operowego świata. Pierwszą produkcją, jaką pokażemy, będzie Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego. Ta inscenizacja to jedna z najpiękniejszych rosyjskich oper romantycznych w ekscytującej obsadzie. W miłosnym trójkącie zobaczymy „wybrankę bogów, uosobienie seksu” – piękną i zmysłową Annę Netrebko, oraz naszych eksportowych śpiewaków: pogromcę niewieścich serc, czyli Mariusza Kwietnia, a także Piotra Beczałę, nominowanego do nagrody Koryfeusza Muzyki Polskiej 2013 w kategorii Osobowość Roku, w „Onieginie” wcielającego się w tragiczną postać Leńskiego. Sceny liryczne – bo taką nazwę gatunkową wymyślił dla swego dzieła kompozytor – oparte są na poemacie dygresyjnym jednego z najwybitniejszych rosyjskich poetów romantycznych – Aleksandra Puszkina. Skromna i wrażliwa Tatiana zakochuje się w Onieginie, znudzonym światowcu, który odrzuca jej miłość. Po latach Oniegin uświadamia sobie, że jednak kocha Tatianę, ale ta jest już żoną księcia Griemina. Mimo że nadal darzy Oniegina uczuciem, Tatiana pozostaje wierna mężowi. Tę romantyczną historię niespełnionej miłości obejrzymy w realiach XIX-wiecznej Rosji. Całość poprowadzi jeden z najwybitniejszych rosyjskich dyrygentów – Valery Gergiev.

Czas trwania: 4 godz. 5 min. (2 przerwy)
Spektakl z napisami polskimi

Bilety w cenie 40 zł lub abonament (do wyboru - 3 opery) w cenie 35 zł za jedną transmisję - do nabycia w kasie Filharmonii od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00.powrót do strony głównej