M這de talenty ze szko造 muzycznej maj szans zdobycia pierwszych do鈍iadcze solowej gry z orkiestr. Trzeba by這 tylko – zosta laureatem konkursu.
Og鏊noszkolny Konkurs Wykonawczy, nazywany we wcze郾iejszych latach „Konkursem na wykonanie utworu o charakterze koncertowym”, odbywa si co dwa lata, nieprzerwanie od 1976 roku. Pomys這dawc by Andrzej Domin, 闚czesny dyrektor, a obecnie wicedyrektor PSM I i II st. im. L. R騜yckiego w Kielcach. W konkursie mog bra udzia instrumentali軼i wszystkich specjalno軼i oraz 酥iewacy. Zgodnie z regulaminem uczestnicy zobowi您ani s zaprezentowa cz窷 koncertu instrumentalnego o charakterze wirtuozowskim, a w przypadku 酥iewak闚 – ari koncertow. Nagrod w konkursie jest wyst瘼 z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii 安i皻okrzyskiej im. Oskara Kolberga Eliminacje do Konkursu przeprowadza sta豉 komisja w sk豉dzie: Artur Jaro – dyrektor Szko造, Andrzej Domin – wicedyrektor, Marek G這wacki.

MAREK GΜWACKI
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w υdzi ( fortepian ) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (dyrygentura symfoniczna). Uczestniczy w Mi璠zynarodowych Kursach Dyrygenckich prowadzonych przez wybitnego kreatora muzyki oratoryjno-kantatowej prof. Helmutha Rillinga wraz z Mi璠zynarodow Orkiestr Akademii Bachowskich. Od 1999 軼i郵e wsp馧pracuje z Zespo貫m Wokalnym all’ Antico, st康 te kilkukrotne w ka盥ym roku kreacje wykonawcze dzie muzyki oratoryjnej baroku i klasycyzmu. Wsp馧pracowa z tak wybitnymi solistami, jak: Krzysztof Jakowicz, Urszula Kryger, Piotr P豉wner, Piotr Kusiewicz, Ryszard Minkiewicz, Czes豉w Ga趾a, J霩ef Frakstein, Eugene Indjic, Anna Fedorova, Romuald Tesarowicz czy Tadeusz Chmielewski. Jest dyrektorem artystycznym i naczelnym Orkiestry Kameralnej Polish Camerata oraz dyrektorem artystycznym festiwalu Dni Muzyki w Ostrowcu 安i皻okrzyskim. W 2011 uzyska tytu doktora habilitowanego sztuki muzycznej w dziedzinie artystycznej – dyrygentura. Uhonorowany odznak: Zas逝穎ny dla Kultury Polskiej. Dokona nagra dla Pa雟twowej Wy窺zej Szko造 Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w υdzi oraz TVN.

ARTUR JARO
Dyrektor Szko造 Muzycznej im. L. R騜yckiego w Kielcach oraz Mi璠zynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju.