M³ode talenty ze szko³y muzycznej maj± szansê zdobycia pierwszych do¶wiadczeñ solowej gry z orkiestr±. Trzeba by³o tylko – zostaæ laureatem konkursu.
Ogólnoszkolny Konkurs Wykonawczy, nazywany we wcze¶niejszych latach „Konkursem na wykonanie utworu o charakterze koncertowym”, odbywa siê co dwa lata, nieprzerwanie od 1976 roku. Pomys³odawc± by³ Andrzej Domin, ówczesny dyrektor, a obecnie wicedyrektor PSM I i II st. im. L. Ró¿yckiego w Kielcach. W konkursie mog± braæ udzia³ instrumentali¶ci wszystkich specjalno¶ci oraz ¶piewacy. Zgodnie z regulaminem uczestnicy zobowi±zani s± zaprezentowaæ czê¶æ koncertu instrumentalnego o charakterze wirtuozowskim, a w przypadku ¶piewaków – ariê koncertow±. Nagrod± w konkursie jest wystêp z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii ¦wiêtokrzyskiej im. Oskara Kolberga Eliminacje do Konkursu przeprowadza sta³a komisja w sk³adzie: Artur Jaroñ – dyrektor Szko³y, Andrzej Domin – wicedyrektor, Marek G³owacki.

MAREK G£OWACKI
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w £odzi ( fortepian ) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (dyrygentura symfoniczna). Uczestniczy³ w Miêdzynarodowych Kursach Dyrygenckich prowadzonych przez wybitnego kreatora muzyki oratoryjno-kantatowej prof. Helmutha Rillinga wraz z Miêdzynarodow± Orkiestr± Akademii Bachowskich. Od 1999 ¶ci¶le wspó³pracuje z Zespo³em Wokalnym all’ Antico, st±d te¿ kilkukrotne w ka¿dym roku kreacje wykonawcze dzie³ muzyki oratoryjnej baroku i klasycyzmu. Wspó³pracowa³ z tak wybitnymi solistami, jak: Krzysztof Jakowicz, Urszula Kryger, Piotr P³awner, Piotr Kusiewicz, Ryszard Minkiewicz, Czes³aw Ga³ka, Józef Frakstein, Eugene Indjic, Anna Fedorova, Romuald Tesarowicz czy Tadeusz Chmielewski. Jest dyrektorem artystycznym i naczelnym Orkiestry Kameralnej Polish Camerata oraz dyrektorem artystycznym festiwalu Dni Muzyki w Ostrowcu ¦wiêtokrzyskim. W 2011 uzyska³ tytu³ doktora habilitowanego sztuki muzycznej w dziedzinie artystycznej – dyrygentura. Uhonorowany odznak±: Zas³u¿ony dla Kultury Polskiej. Dokona³ nagrañ dla Pañstwowej Wy¿szej Szko³y Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w £odzi oraz TVN.

ARTUR JAROÑ
Dyrektor Szko³y Muzycznej im. L. Ró¿yckiego w Kielcach oraz Miêdzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju.