6 listopada 2016, niedziela, g. 15.00, sala koncertowa

KONCERT Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

REPREZENTACYJNY ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY WOJSKA POLSKIEGO

LAUREACI VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ KIELCE 2016

LAUREACI III ŚWIĘTOKRZYSKIEGO KONKURSU
PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ
PATRIOTYZM WŚRÓD NAS. WOLNOŚĆ – ZNACZY OJCZYZNA.
PACANÓW-KIELCE 2016

Zaproszenia do odbioru w kasie Filharmonii od 2 listopada


Zakad Doskonalenia Zawodowego    Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego   Centrum Bajki PacanówTen koncert to już stała pozycja w naszym repertuarze, ciesząca się wielkim zainteresowaniem zarówno młodej, jak i starszej publiczności – bo to się „Polakom w duszy gra”. W programie zaadoptowanym do wymagań i estetyki współczesnego odbiorcy usłyszymy wiele znanych pieśni z okresu chlubnej tradycji oręża polskiego. Wykonawcami będzie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. A każdy taki występ artystów RZAWP – to zawsze niezapomniane wrażenia artystyczne: piękne, barwne kostiumy stanowiące kopie autentycznego umundurowania historycznego: od rycerzy króla Jagiełły, poprzez skrzydlatą husarię Jana III Sobieskiego, legiony i czasy wojenne, aż po współczesność, oraz doskonałe głosy i świetna reżyseria. Oprócz tego wystąpią laureaci konkursów pieśni i piosenki żołnierskiej i patriotycznej których w tych dniach wyłonią jurorzy w Kielcach i Pacanowie. Organizatorami tych zmagań są Zakład Doskonalenia Zawodowego oraz Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.ORKIESTRA KONCERTOWA REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO
Głównym celem Zespołu jest kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo
Swoją działalnością Zespół od ponad 60. lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami.
Przedmiotem działalności Zespołu jest opracowywanie programów artystycznych i organizowanie koncertów m.in. estradowych, plenerowych, kameralnych, symfonicznych, solistycznych i chóralnych. Z Zespołem współpracują uznani artyści – śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy. Zespół prowadzi działalność promocyjną i wydawniczą oraz upowszechnia twórczość artystyczną kierowaną do wielopokoleniowej widowni.
Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Artyści w mundurach występują także w kościołach biorąc udział w różnotematycznych uroczystościach narodowych i religijnych. Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Niewiele bowiem krajów ma tak bogatą, jak Polska, historię walk orężnych oraz tradycję barw, broni i rynsztunku. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, ceniąc wysoko profesjonalizm i elegancję artystów. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop. Uznanie dla artystów Zespołu wielokrotnie wyrażali wielcy tego świata – prezydenci, premierzy, koronowane głowy.

Zaproszenia do odbioru w kasie Filharmonii od 2 listopada.

strona główna