Program:
Fryderyk CHOPIN 4 Mazurki op. 30, 24 Preludia op. 28
Robert SCHUMANN Sceny dziecięce (Kinderszenen) op 15
Ferenz LISZT Sonata fortepianowa b-moll

Szczypta klasyki – pod taką nazwą kryją się cudownej urody 4 Mazurki i 24 Preludia F. Chopina, niezwykłe, w poetyckim blasku zobrazowane Sceny dziecięce R. Schumanna, a także jedno z największych arcydzieł XIX-wiecznej muzyki, Sonata b-moll F. Liszta. Cóż jeszcze można dodać do tej charakterystyki? Preludiami zachwycał się Liszt, twierdził, iż „wprowadzają duszę w złote sny”. Sam Chopin natomiast mówił, że powstały „w dziwnym miejscu”, mając na myśli nie tyle Majorkę, ile samotną celę klasztorną, umiejscowioną „między skałami a morzem”. Z kolei Schumann określił swoje Sceny… jako „krótkie, tkliwe i szczęśliwe”.
Jednym słowem romantyzm w pełnej krasie, w sam raz na wtorkowy wieczór.
W koncercie wystąpią goście z Francji, panowie Bourdoncle: Michel – ojciec, którego znają największe sale koncertowe świata, obecnie profesor fortepianu w Konserwatorium Darius Milhaude w Aix-en-Provence, i zaledwie 16-letni Nicolas – syn, mimo to już student Konserwatorium Paryskiego.

NICOLAS BOURDONCLE
urodził się w Aix-en-Provence w 1998 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczyna ze swoim ojcem, Michelem Bourdoncle, później dołącza do jego klasy w Konserwatorium w Aix-en-Provence w 2005 roku. Edukację kontynuował pod kierunkiem Erika Berchota w Konserwatorium Pierre Barbizet w Marsylii. Regularnie uczęszczał na Master-Class z: Berbadem Flavigny, Danielem Wayenbergiem, Dominique Marlet, Calos Roque Alsina, Dangiem Thaï Son, Frédéric Aguessy, Jean-Marc Luisada, Konstantin Lifshitz, Vladimir Viardo.
Zadebiutował w Odessie w 2009 roku z orkiestrą Filharmonii Odesskiej. Do tej pory wystąpił w około dwudziestu koncertach jako solista z towarzyszeniem orkiestry, brał również udział w wielu recitalach. W 2012 roku wygrał trzecią nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hanoï (Wietnam). Obecnie jest studentem Konserwatorium Paryskiego w klasie Rogera Muraro i Isabelli Dubuis.

MICHEL BOURDONCLE
Po ukończeniu nauki w Konserwatorium im. Dariusa Milhauda w Aix-en- Provence rozpoczął studia w Narodowym Wyższym Konserwatorium Muzyki i Tańca w Paryżu (Konserwatorium Paryskie) w klasach Geneviève Joy, Jean Hubeau, Christian Ivaldi i Dominique Merlet. W 1984 roku zdobywa Grand Prix podczas Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Acanthes pod przewodnictwem Iannisa Xenakisa. Otrzymane w roku 1986 stypendium pozwala mu na wyjazd i studia w Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie. W tym samym roku zostaje laureatem I Konkursu Franza Liszta w Utrechcie.
Prowadzi aktywną karierę pianisty koncertującego, występuje na największych scenach świata: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Sala de São Paulo, Teatr Miejski w Rio de Janeiro, Duża Sala w Konserwatorium Moskiewskim, Pałac Zimowy w Sankt Petersburgu, Sala Verdi w Mediolanie,Weinbrenner Saal w Baden-Baden, Teatro Real w Madrycie, itd.
Swoje dzieła zadedykowali mu tacy kompozytorzy, jak: Carlos Roqué Alsina, Nicolas Bacri, Tristan Patrice Challulau.
Na koncie artystycznym ma nagrania płytowe, uczestniczył także w licznych programach radiowych oraz telewizyjnych. W latach 1981-91 roku był akompaniatorem w Konserwatorium Paryskim. Od 1987 roku jest profesorem fortepianu w Konserwatorium Darius Milhaude w Aix-en-Provence. Prowadził klasy mistrzowskie w wielu krajach.
Jest założycielem i dyrektorem artystycznym Festiwalu, Akademii oraz Międzynarodowego Konkursu Nocy Pianistycznych.