Zapraszamy do Filharmonii Św. na koncert, którego słuchałoby się bez końca. W programie bowiem doskonale znane i lubiane kompozycje, rewelacyjnie dobrane, we wspaniałej, błyskotliwej oprawie muzycznej, a do tego skrząca się dowcipem narracja Marka Czekały – dyrygenta i konferansjera w jednej osobie. Złote przeboje muzyki, począwszy od międzywojnia, poprzez „mocne uderzenie” lat 50., 60., aż po ostatnie hity, usłyszymy w wykonaniu młodych artystów. „Rząd dusz” sprawować będą: utalentowana i obdarzona ogromnym temperamentem Emilia Czekała – obecnie studentka Wokalistyki Jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Mateusz Ziółek, który zachwycił swoją barwą głosu i ekspresją miliony telewidzów polskiej edycji programu „Mam talent” z roku 2008. Na gitarze akompaniować będzie Jakub Kujawa, laureat wielu konkursów gitarowych, członek bydgoskiego Big Bandu El-Jazz, zespołu Elektryfikator, poznańskiej grupy Switch on Quintet oraz grupy Dream Power. Swój udział w niezapomnianym nastroju wieczoru będzie miała także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej towarzysząca artystom w tej fantastycznej zabawie z piosenką.

W programie m.in.:
Już nie zapomnisz mnie z repertuaru Aleksandra Żabczyńskiego,
Przeklnę Cię – z Kabaretu Starszych Panów, To nie ja byłam Ewą – Edyty Górniak,
Życie jak poemat z repertuaru Szymona Wydry, Miasto budzi się – Pawła Kukiza,
Bal wszystkich świętych – Budki Suflera, To co chciałbym Ci dać – Zespołu Pectus,
Ale jestem Anny Marii Jopek, Między ciszą a ciszą Grzegorza Turnaua, O mnie się nie martw Kasi Sobczyk,
oraz wiązanki przebojów z repertuaru Czerwonych Gitar, Lata XX. Lata XXX, a także piosenki z polskich seriali.


Marek Czekała – dyrygent, kompozytor, aranżer, skrzypek. W 1995 założył Orkiestrę im. Johanna Straussa, znaną również jako Orkiestrę Symfoników Bydgoskich. Nie tylko nią dyryguje, ale czasem także – tak jak niegdyś czynił to sam Johann Strauss – prowadzi ją, grając jednocześnie na skrzypcach. Jest autorem wielu znakomitych kompozycji, m.in. wodewilu Sanatoryjny romans, opracował muzycznie bajki braci Grimm, napisał piosenkę świąteczną wykonywaną przez Ewę Lewandowską pt. Idą Święta. Jest dyrektorem artystycznym wielu przedsięwzięć, takich jak Inowrocławska Gala Operowo-Operetkowa, a od kilku lat przygotowuje aranże do piosenek wykonywanych na Ciechocińskich Impresjach Artystycznych.


Emilia Czekała – ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia w Bydgoszczy w klasie fletu. Jest absolwentką The University of Hull w Anglii, gdzie studiowała filmoznawstwo i język niemiecki - studia stały się dla niej czasem odkrywania w śpiewaniu swojej pasji. Po powrocie do Polski podjęła lekcje śpiewu u prof. Joanny Zagdańskiej oraz Kamili Abrahamowicz. W lutym 2010 wystąpiła jako solistka wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego z Zamościa w koncercie polskich przebojów, po którym napisano, że: „demonstrowała zjawiskową energię i radość, która była wynikiem jej nieprzeciętnej zabawy z piosenką.” Jest finalistką Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. W październiku 2010 rozpoczęła studia na kierunku Wokalistyka Jazzowa na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Na co dzień gra na flecie w Orkiestrze Symfoników Bydgoskich.


Mateusz Ziółko – swój rozwój muzyczny rozpoczął od gry na fortepianie w wieku 5 lat. Miał 13 lat, gdy zdał do Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie na wydział muzyki, jednak po roku zrezygnował z dalszego kształcenia w szkole muzycznej, aby nie popaść w schematyczne podejście do muzyki oraz komponowania. Mateusz to laureat wielu konkursów i festiwali młodzieżowych, z których największą sławę przyniósł mu program „Mam talent” w telewizji TVN, gdzie w 2008 doszedł aż do finału, a swoim głosem oraz charyzmą sceniczną zachwycił miliony telewidzów. Poza śpiewaniem także komponuje - jest autorem i współautorem ponad 30 piosenek. Obecnie zobaczyć go można w programie „Jaka to melodia?”.


Jakub Kujawa – ukończył szkołę muzyczną w Bydgoszczy w klasie gitary Lecha Bielenia oraz Piotra Olszewskiego. Jest laureatem wielu konkursów – zajął m.in. pierwsze miejsce na „Guitar City 2002”, z zespołem SWITCH ON QUINTET zdobył pierwszą nagrodę podczas International Kodolanyi Jazz Competition – międzynarodowego konkursu jazzowego na Węgrzech. Jest członkiem bydgoskiego Big Bandu El-Jazz, zespołu Elektryfikator, poznańskiej grupy Switch on Quintet oraz grupy Dream Power. Współpracował m.in. z Dorotą Miśkiewicz, Markiem Napiórkowskim, Kayah, Grzegorzem Turnauem, Grzegorzem Nadolnym, Cezarym Konradem oraz zespołem ROAN.






góra