Reżyseria: Dustin Hoffman
Scenariusz: Ronald Harwood
Zdjęcia: John de Borman
Na podstawie: Ronald Harwood (sztuka)
Muzyka: Dario Marianelli
Obsada: Magie Smith, Tom Courtenay, Billy Connolly, Pauline Collins, Michael Gambon, Sheridan Smith, Andrew Sachs, Gwyneth Jones i in.
Premiera: wrzesień 2012 - świat (kwiecień 2013 – Polska)
Produkcja: Wielka Brytania
Gatunek: dramat, komedia
Czas trwania: 1 godz. 38 min.


W wesołym domu spokojnej starości zamieszkiwanym przez ekranowe sławy, mające co prawda artystyczne sukcesy dawno za sobą, niezapominające jednak o wspólnej pasji i wielkiej miłości do muzyki, trwają ostatnie przygotowania do corocznej gali. Zakłóca je przyjazd niepoprawnej diwy, byłej żony jednego z rezydentów. W postacie filmu opartego o sztukę Ronalda Harwooda (Oskar za scenariusz do Pianisty!) wcielają się znakomici brytyjscy aktorzy, którzy podobnie jak ich bohaterowie lata swojej aktorskiej świetności przeżyli dawno temu, lecz … nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa na szklanym ekranie. Dają temu dowód w reżyserskim debiucie – bardzo udanym zdaniem krytyki i publiczności – Dustina Hoffmana. Obraz, w którym aż skrzy się od zabawnych dialogów i niebywałych gagów, zaraża swoją pozytywną energią i wyzwala radość działania.
Starość nie jest dla mięczaków, mogliby powtórzyć za swoimi filmowymi odpowiednikami, jednak nikt tutaj nie zamierza myśleć o czarnym scenariuszu i pogrążać się w beznadziejnym smutku.
Ta piękna opowieść o jesieni życia, pełna czułości i humoru, może zachwycić niejednego widza.


powrót do strony głównej