W programie koncertu tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, a także bożonarodzeniowe piosenki, które przywędrowały do nas z Zachodu. Niezwykła, poruszająca, pełna ekspresji muzyka sprawi, że granica sceny przestanie istnieć i wszyscy staną się uczestnikami dużego chóru...

Cuda głosić będą dwa chóry: Mi-Nutki – zespół muzykalnych maluchów prowadzonych przez instruktora z pasją – Ewę Dudkiewicz, oraz, jedyny taki w regionie, chór gospel GOoD NEWS kierowany społecznie przez Justynę Mroczek-Gil, pracownicę Impresariatu Filharmonii Św. Nad radosnymi harcami młodej publiczności postara się zapanować zaprawiona już w takich bojach Agnieszka Nowak-Zagóra.
Wykonawcy przygotowali dla Państwa muzyczną niespodziankę – dobra zabawa gwarantowana!

CHÓR DZIECIĘCY MI-NUTKI
Zespół powstał w październiku 2010 przy Ośrodku Kultury „Białogon”, w filii Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach. Tworzą go dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Zespół prowadzi Ewa Dudkiewicz – instruktor muzyczny Ośrodka Kultury.

GOoD NEWS
to zespół prezentujący muzykę gospel, która ma nieść słuchaczom radość i duchowe ukojenie. Powstał w 2009 r. przy kościele o. Kapucynów w Kielcach z inicjatywy Justyny Mroczek-Gil, która do dziś prowadzi chór. W zespole śpiewa aktualnie ponad 20 chórzystów. GOoD NEWS ma na swym koncie kilkadziesiąt koncertów, współpracę ze znakomitymi wokalistami i instrumentalistami (m.in. Peter Francis, Piotr Nazaruk), w 2012 r. współpracował przy projekcie Michael Jackson Symfonicznie (Krynica Zdrój, Warszawa). Od 5 lat bierze aktywny udział w warsztatach gospel organizowanych na terenie całego kraju. W 2010 i 2011 r. był organizatorem I i II Świętokrzyskich Warsztatów Gospel. Chórowi towarzyszy zespół instrumentalny w składzie: Łukasz Mazur – pianino, Piotr Goworek – gitara akustyczna, Sebastian Sipa – bas, Przemysław Smaczny – perkusja.

JUSTYNA MROCZEK-GIL
absolwentka filologii polskiej o specjalności edukacja medialna na Wydziale Humanistycznym oraz Instytutu Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest animatorką kultury i propagatorką muzyki gospel w regionie świętokrzyskim, m.in. jako organizator Świętokrzyskich Warsztatów Gospel. Od 2009 r. prowadzi Chór Gospel GOoD NEWS. W grudniu 2013 r. otrzymała Świętokrzyski Laur Wolontariatu 2013. Obecnie pracuje w Biurze Koncertowym Filharmonii Świętokrzyskiej.

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Jest flecistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Prowadzi audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne odbywające się w Kielcach i innych miastach regionu.