12 stycznia 2016, wtorek, godz. 18.30, sala koncertowa

KOLĘDA PŁYNIE…

PAULINA TARASIŃSKA, EMILIA MICHALSKA, KRZYSZTOF ORKISZ
PAWEŁ WOLIŃSKI, MAREK FILIPIAK śpiew

Kwartet smyczkowy w składzie:
URSZULA TRACZYK– skrzypce
MARIA WRONA– skrzypce
MARTA NIEDZIELA – skrzypce
NATALIA GREGORCZYK – wiolonczela

ZESPÓŁ INSTRUMENTALNY w składzie:
PIOTR SITKOWSKI – fortepian
MAREK FILIPIAK – saksofon altowy i barytonowy
MICHAŁ BERLIŃSKI – gitara
DANIEL KSEL – gitara basowa
JAKUB CHABA – perkusja

CHÓR w przygotowaniu PIOTRA SITKOWSKIEGO

Koncert zorganizowany z inicjatywy studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
– ERNESTA GŁÓWCZYŃSKIEGO – studenta Administracji na UJK w Kielcach, przedsiębiorcy,
oraz PIOTRA SITKOWSKIEGO – pomysłodawcy koncertu, aranżera.

kup bilet on-line


Prapremiera koncertu miała miejsce 31 stycznia 2015 w kościele Opactwa Cysterskiego w Wąchocku i została znakomicie przyjęta przez licznie zgromadzoną publiczność. W Filharmonii Świętokrzyskiej wysłuchamy te same kolędy i pastorałki w opracowaniu Piotra Sitkowskiego, studenta Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej UJK w Kielcach, pianisty, organisty, kompozytora i aranżera. Muzyk pragnął odnaleźć „to, co najpiękniejsze {w kolędach] i nadać im zupełnie nowy, niepowtarzalny, charakter. Sam proces >>wyciągania<< całej esencji z kolęd odbył się w jak największym poszanowaniu dla tradycji. Mówiąc bardziej obrazowo: zmieniłem tylko ramy w wiekowym obrazie na bardziej jaskrawe… Lecz fakt pozostał faktem – to cały czas ten sam obraz”.
Znane świąteczne pieśni usłyszymy w interpretacji chóru oraz solistów z towarzyszeniem zespołu smyczkowego i instrumentalnego. Młodzi wykonawcy – niesłychanie przedsiębiorczy i kreatywni – zdążyli już zabłysnąć w licznych konkursach, uzyskując międzynarodowe nagrody i wyróżnienia.
ERNEST GŁÓWCZYŃSKI
przedsiębiorca (właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego ELLCORAL), student II roku IIo Administracji na UJK w Kielcach. Członek zarządów stowarzyszeń: „Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry” i „Towarzystwo Przyjaciół Wąchocka”, prezenter „Studenckiego Internetowego Radia Fraszka”. Miłośnik muzyki klasycznej, członek chóru „Barka” i wokalista/frontman hardrockowego zespołu „Raincoat”.


PIOTR SITKOWSKI
pomysłodawca koncertu i autor aranżacji, student I roku IIo Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej UJK w Kielcach, pianista, organista.
Laureat m.in. XX Poetycko Muzycznej Bitwy pod Gorlicami, XXXV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej PIOSTUR GOROL, Warszawskiego Festiwalu Kultury Studenckiej.


PAULINA TARASIŃSKA
zwyciężczyni odcinka „Szansy na sukces” z Danutą Błażejczyk. Członkini zwycięskiej drużyny Andrzeja Piasecznego w programie telewizyjnym „Bitwa na Głosy”. Laureatka świętokrzyskiego „Scyzoryka”. Grand Prix na I Festiwalu Katarzyny Gaertner. Grand Prix VIII Koneckiego Przeglądu „Poezja w piosence – Agnieszka i inni”. Członkini zespołu PUDER, który zdobył Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin na Festiwalu „Media i Sztuka” oraz Mikrofon „Made in Kielce” w plebiscycie Radia Kielce.


EMILIA MICHALSKA
ukończyła szkołę muzyczną I stopnia im. Oskara Kolberga w klasie akordeonu. Obecnie uczęszcza na zajęcia wokalne w Miejskim Domu Kultury w Kielcach Laureatka festiwali: Scena dla Ciebie w Kielcach i Dębica Open Festiwal.


KRZYSZTOF ORKISZ
naukę śpiewu rozpoczął w wieku czterech lat i kontynuuje tę przygodę, zdobywając liczne nagrody w wielu ogólnopolskich festiwalach piosenki. Ukończył szkołę muzyczną I st. Członek Chóru Kameralnego Fermata.


PAWEŁ WOLIŃSKI
miłośnik muzyki sakralnej. Członek chóru Fermata i chóru katedralnego im. św. Cecylii. Organista parafii św. Maksymiliana Kolbe w Kielcach. Wspólnie z chórem wykonywał m. in. Requiem W. A. Mozarta, Mesjasz G. F. Haendla, Carmina burana C. Orffa.


MAREK FILIPIAK
lider zespołu Shapeles, który założył w 2013 roku wspólnie z Michałem Berlińskim i Sylwestrem Kowalikiem. Ukończył Szkołę Muzyczną pierwszego stopnia imienia Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku w klasie klarnetu. Z wykształcenia architekt wnętrz. Wraz z bratem jest także liderem zespołu The Big Bang Band, który tworzą członkowie nieistniejącej już Skarżyskiej Orkiestry Dętej.


powrót do strony głównej