Tego koncertu nie trzeba specjalnie rekomendować. Walentynki bowiem obchodzić będziemy w Filharmonii Świętokrzyskiej pod znakiem słynnych piosenek o miłości z repertuaru takich sław, jak np.: Elvis Presley, Beatlesi, Stevie Wonder, Hanka Ordonówna. W programie usłyszymy znane utwory – poczynając od nieśmiertelnego Love Story, a kończąc na Miłość ci wszystko wybaczy czy też Ada, to nie wypada. Można być pewnym, że zabawa będzie gwarantowana, jeśli do tego dodamy znakomitą obsadę. Jako dyrygent, aranżer i rozśmieszający do łez konferansjer wystąpi niezawodny Jan Walczyński, natomiast w rolę amanta wcieli się – nie dość że i tak już uwodzicielski, to jeszcze czarujący pięknym głosem – Piotr Rafałko. Artysta koncertował w teatrach operowych w Niemczech, Rumunii i Polsce. Uczestniczył w licznych konkursach i festiwalach (nagroda na II. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Hariclea Darclée w Braili), współpracował m. in. z Ewą Podleś i Cyprienem Katsarisem. Jest solistą Warszawskiej Opery Kameralnej. Laureat konkursów w Dusznikach-Zdroju i Braili (Rumunia).
Niech żałują wszyscy, którzy zamiast tego koncertu wybiorą np. – nie daj Boże! – telewizję.

PIOTR RAFAŁKO
Ukończył Wydział Wokalny Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Kazimierza Pustelaka. Umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich Ernsta Haefligera, Sylvii Geszty i Mariany Nicolesco. Dysponuje szerokim repertuarem oratoryjno-kantatowym, z którym występuje na estradach polskich filharmonii i koncertuje za granicą. Na scenie operowej debiutował w Krakowiakach i góralach w Teatrze Wielkim w Poznaniu i Operze Narodowej w Warszawie (Król Roger Szymanowskiego, Wesoła wdówka Lehára). Śpiewał w teatrach operowych w Niemczech (Lubeka, Passau). Brał udział w tournée po krajach Beneluxu z Filharmonią Świętokrzyską. Dobrze się czuje w repertuarze rozrywkowym (standardy rozrywkowe i jazzowe). Śpiewa również tanga z zespołem alTango!, z którym nagrał płytę Tanga świata.

JAN WALCZYŃSKI
Instrumentalista, aranżer, dyrygent; publiczność wielu filharmonii ceni go również za talent konferansjera. Ukończył wydział instrumentalny Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu ( specjalność – róg). Tworzy aranżacje piosenek, między innymi śpiewanych przez Ewę Bem, Andrzeja Rosiewicza oraz uczestników Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu – Krystynę Jandę, Dorotę Stalińską, Daniela Olbrychskiego. Jego aranżacje przedstawiane były także publiczności na festiwalach w Sopocie i Opolu. Jest autorem opracowań dla zespołów rozrywkowych i kameralnych, big-bandów oraz aranżacji na orkiestrę symfoniczną muzyki filmowej, szlagierów muzyki rozrywkowej. Znany jest również jako aranżer i kompozytor w świecie teatru dramatycznego i operetki oraz baletu ( „Królowa Śniegu" w Teatrze Muzycznym – Operetce Wrocławskiej). Napisał muzykę teatralną do spektakli, które wystawiane były na scenach Łodzi, Wrocławia i Katowic.

góra