12 sierpnia 2016, piątek, g. 19.00, dziedziniec

MUZYKA SREBRNEGO EKRANU

CUP OF TIME w składzie:
RYSZARD BOROWSKI flet
AGNIESZKA CYPRYK skrzypce
RAFAŁ GRZĄKA akordeon
KRZYSZTOF LENCZOWSKI wiolonczela


kup bilet on-line„Czas na filiżankę” wyjątkowego napoju, jakim może być muzyka tzw. trzeciego nurtu – połączenie muzyki klasycznej i jazzu. Warszawski kwartet, mający bogate doświadczenie sceniczne, wystąpi w nowych, nietypowych aranżacjach starych melodii filmowych (m.in. Światła rampy, Piraci z Karaibów, Indiana Jones) oraz równie wiekowych piosenek (Już nie zapomnisz mnie, Zimny drań, Miłość ci wszystko wybaczy).Zespół CUP OF TIME
powstał w 2008 z inicjatywy R. Borowskiego, cenionego flecisty, kompozytora i wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Pragnął on stworzyć zespół wykonujący muzykę tzw. trzeciego nurtu. Udało się to zrealizować dzięki zderzeniu czterech indywidualności, muzyków daleko wykraczających poza ramy typowego odtwórstwa. Flecista Ryszard Borowski, lider zespołu, ma na koncie cztery albumy solowe, gdzie w ciekawy sposób połączył jazz z muzyka klasyczną. Wiolonczelista Krzysztof Lenczowski jest członkiem jazzowego Atom String Quartet, akordeonista (okazjonalnie bandoneonista) Rafał Grząka wykłada na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym, skrzypaczka Agnieszka Cypryk również jest wykładowczynią w warszawskich szkołach, poza tym często występuje z repertuarem klasycznym solo i w składach kameralnych.
Zespół koncertował już m.in. w Filharmonii Narodowej, w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej, w Belwederze, na Zamku Królewskim w Wilanowie. Brał udział w międzynarodowych festiwalach m.in. w Giżycku, Słupsku, Świnoujściu, Ostrołęce, niejednokrotnie prowadząc przy tym warsztaty z improwizacji. Cup of Time jest obecnie jedynym, stale działającym polskim zespołem wykonującym muzykę trzeciego nurtu, co nie oznacza ograniczania się jedynie do takiej stylistyki. Płyta Muzyka na Europejskich Dworach jest wynikiem zainteresowania artystów muzyką barokową i możliwością użycia w niej improwizacji. Płyta Cup of Time plays Namysłowski wydana w 2014 roku przez firmę DUX zebrała bardzo dobre recenzje („Świetne, bezkolizyjne połączenie muzy wysokiej z jej nieco mniej dumna, podkasaną siostrą”.). Z kolei spektakl poetycko- muzyczny Odrobinę szczęścia… oparto na polskich piosenkach międzywojennych.

powrót

strona główna