Na karnawałowy wieczór Filharmonia Świętokrzyska ostatni raz zaprasza do swojej dotychczasowej siedziby – w Kieleckim Centrum Kultury. W koncercie udział weźmie Ryszard Rynkowski – jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy. Znakomity głos. Wykonawca takich szlagierów, jak: Dziewczyny lubią brąz i Dary losu. Na kieleckiej estradzie zaśpiewa swoje największe przeboje. Artyście towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Bohdana Jarmołowicza – dyrektora Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.RYSZARD RYNKOWSKI
Piosenkarz, kompozytor, pianista. Studiował na Wydziale Wychowania Muzycznego WSP w Olsztynie. W dzieciństwie uczył się gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej. Muzykował w amatorskich zespołach Elbląga, prowadził licealny kabaret Tak To Bywa. W 1972, w czasie studiów, wystąpił z grupą El na V Festiwalu Kultury Studenckiej w Olsztynie. Jako laureat tej imprezy wziął udział w warsztatach jazzowych w Chodzieży. W 1973 przeniósł się do Warszawy. Pracował jako korepetytor z Operetką Warszawską i współpracował jako akompaniator z Teatrem na Targówku. Pierwsze piosenki skomponował dla potrzeb tej sceny. W latach 1977-78 był pianistą grupy Gramine. Następnie występował jako wokalista z zespołem Victoria Singers. Z formacji tej powstała w 1979 grupa VOX, z którą związany był do 1987 jako wokalista i kompozytor. Z tego okresu pochodzi m in. piosenka Masz w oczach nieba dwa, która zdobyła III nagrodę na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1979) oraz Bananowy song nagrodzony brązową lirą na festiwalu w Bratysławie (1980). Od 1987 występuje jako solista. Jest laureatem I nagród oraz Grand Prix na Krajowych Festiwalach Piosenki Polskiej w Opolu (1990, 1994, 2001), I nagrody w konkursie kompozytorskim zorganizowanym przez Hiszpański Czerwony Krzyż w 1991, Grand Prix na festiwalu w Cesme (Turcja) w 1992 za wykonanie własnej piosenki Szczęśliwej drogi, już czas. Dwukrotnie otrzymał również nagrodę dla najlepszego wokalisty w plebiscycie Superjedynki na Festiwalu w Opolu (2001, 2002). Nagrał wiele płyt, które mają status platynowych, a nawet podwójnych platynowych. Występował z Joe Cockerem na koncertach w Szczecinie i Warszawie (2001, 2002). W 2002 Kapituła Orderu Uśmiechu przyznała mu tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu.

BOHDAN JARMOŁOWICZ
Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury prof. Witolda Krzemieńskiego i w klasie kompozycji. prof. Floriana Dąbrowskiego W okresie studiów prowadził intensywną działalność w reaktywowaniu ruchu jazzowego Wielkopolski. Współpracował z orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Poznaniu, z którą dokonał wielu nagrań radiowych i płytowych, w tym własnych kompozycji i aranżacji. Komponował i nagrywał muzykę do spektakli teatralnych (w tym do Teatru Telewizji) oraz do filmu. Jako dyrygent wziął w nagraniu muzyki do amerykańskiego filmu Stalin. Jest finalistą Konkursu Młodych Dyrygentów w Besançon (Francja, 1980). W latach 80.i 90. występował w Europie Zachodniej jako dyrygent i generalny dyrektor muzyczny amerykańsko-niemieckich produkcji musicali, m. in. Cabaret, West Side Story i Phantom Of The Opera. W 1991 jako jeden z czterech dyrygentów brał udział w europejskiej prapremierze kompozycji George'a Crumba The Star Child podczas Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Od kilkunastu lat aranżuje, opracowując różne stylistycznie programy na potrzeby orkiestry symfonicznej. Ze słupską orkiestrą nagrał wiele płyt, z których jedna, z rzadko wykonywanymi kompozycjami na saksofon ( z udziałem amerykańskiego saksofonisty Grega Banaszaka) i orkiestrę kameralną, uzyskała nominację do prestiżowej nagrody Grammy (1998). Z Sinfonią Balticą akompaniował także słynnym zespołom baletowym, wśród nich Classique Ballet de Paris oraz Państwowemu Baletowi z Sankt Petersburga, wykonując muzykę P. Czajkowskiego do baletów Dziadek do orzechów i Jezioro Łabędzie. Od 1990 prowadzi koncerty inauguracyjne Festiwali Pianistyki Polskiej. Jest laureatem wielu nagród artystycznych i państwowych. Obecnie piastuje stanowisko dyrektora Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.