Dziecięcą publiczność od lat 5 zapraszamy na wędrówkę po baśniowej Krainie Słodyczy. Bohaterka baletu Czajkowskiego – Klara – włączy młodych melomanów w muzyczne przygody, które spotkają ich na Cukrowej Łące, w Gwiazdkowym Lesie, na Jeziorze Róż i w Konfiturowym Gaju. Muzyka ze suity Dziadek do orzechów wykonywana przez Trio Kameralne Filharmonii Świętokrzyskiej ilustrowana będzie kolorowymi slajdami. Koncert zwieńczy wspólny taniec – Walc kwiatów.TRIO KAMERALNE FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
Zespół od 20 lat prowadzi działalność artystyczną, prezentując różnorodną stylistycznie muzykę – począwszy od renesansu, aż do czasów współczesnych. W repertuarze ma wielkie dzieła operowe, baletowe oraz musicale. Trio brało udział w festiwalach Muzyki Sakralnej w Miechowie, Muzyki Żydowskiej w Tarnowie, Szlaku Polskiego Renesansu w Krakowie, w Dniach Telemanna w Pszczynie. Występuje na koncertach w licznych ośrodkach kultury województwa świętokrzyskiego i ościennych.


Lidia Chmielewska
Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym. W Filharmonii Świętokrzyskiej pracuje jako altowiolistka od 1992. Była pedagogiem w szkołach muzycznych w Kielcach, Końskich i Ostrowcu Św. Współpracowała z Teatrem Wielkim w Łodzi.. Występowała w studenckiej orkiestrze Polish Camerata. Brała udział w festiwalach Jeunesses Musicales. Jest także poetką – wydała trzy tomiki wierszy.


Helena Ponomarenko
Skrzypaczka-solistka Filharmonii Świętokrzyskiej, w Kielcach pracuje od 1993. Ukończyła Konserwatorium we Lwowie. Pracowała w teatrze Operetka w Kijowie. W Kijowie wspólnie z siostrą skrzypaczką występuje na koncertach kameralnych. Była koncertmistrzem orkiestry kameralnej Collegium Musicum, a także członkiem kwartetu Omega.


Edyta Piwowarczyk
Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Krakowie zatrudniona została w PSM I i II st. w Kielcach jako nauczyciel fortepianu i przedmiotów ogólnomuzycznych, a także jako akompaniator. Od wielu lat współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską, biorąc udział w koncertach (partie fortepianu, klawesynu i organów, akompaniator) i audycjach muzycznych. Na koncie artystycznym ma nagrania płyt z Martą Złotnicką oraz z Triem Kameralnym. We współpracy z innymi nauczycielami ora z KCK i Teatrem im. S. Żeromskiego wyreżyserowała bajki muzyczne Piotruś Pan i Bursztynowa księżniczka.


powrót do strony głównej