Chochliki porwały instrumenty zaproszonego zespołu i gdzieś je poukrywały. Aby rozpocząć koncert konieczna będzie wędrówka po gmachu Filharmonii w ich poszukiwaniu. Podzielone na grupy dzieci za pomocą wierszowanych wskazówek – muzycznych zagadek udadzą się do niedostępnych podczas zwykłych koncertów zakamarków budynku garderoba muzyków, gabinet dyrygenta, kulisy estrady, magazyn instrumentów, kabiny oświetleniowca i reżysera dźwięku. Ta nietypowa zabawa doprowadzi do odnalezienia instrumentów, a tym samym pozwoli rozpocząć koncert, podczas którego dzieci przekonają się, jak ważna jest rola dyrygenta. Widzów zaprosimy na estradę, aby aktywnie uczestniczyli w muzycznej zabawie: podzieleni na grupy będą wykonywali komendy dyrygenta, m.in. będą grali na gwizdkach, prostych instrumentach perkusyjnych, drewienkach, a nawet gazetach czy piłkach, wzbogacając rytmiczne kompozycje wykonywane przez big-band złożony z ich rówieśników ze szkoły muzycznej.

Koncert dla dzieci od lat 4BOOGI BAND
Big Band ZPSM w Kielcach to pełen pasji i entuzjazmu wokalno-instrumentalny zespół składający się z młodych muzyków. Oprócz urokliwego wokalu Doroty Lubachy i Patrycji Michalskiej grupa może się poszczycić sekcją dętą i rytmiczną, co w efekcie daje potężne brzmienie.
Choć Big Band istnieje od ponad dwóch lat, ma za sobą wiele wspaniałych koncertów, również zagranicznych. Swoją pozytywną energią potrafi zarazić najbardziej wymagającą publiczność, przy czym stale poszerza grono swych fanów. W jego repertuarze znajdują się utwory różnych stylów i gatunków. Pomysłodawcą założenia zespołu w takim składzie jest band lider – Marcin Stojek.


powrót do strony głównej