Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej zaprezentuje się publiczności radomskiej pod dyrekcją swego szefa w trzech utworach należących do literatury muzycznej okresu romantyzmu:
Uwerturze akademickie J. Brahmsaj, w którą wpleciony został m.in. hymn studencki Gaudeamus igitur, w wyjątkowo urokliwej i egzotycznej Symfonii e-moll Dworzaka, o popularności której decydują – przede wszystkim nastrojowość i bogactwo melodyczne, ale także wplecione tam elementy ludowej muzyki amerykańskiej, oraz w Koncercie skrzypcowym A-dur Karłowicza z piękną partią skrzypiec, w którym towarzyszyć będzie znakomitemu artyście – Łukaszowi Błaszczykowi.
Koncert poprowadzi szefowa radomskiego Biura Koncertowego – Agnieszka Stanicka.ŁUKASZ BŁASZCZYK
Kształcił się u wybitnych pedagogów, m.in. u Iwony Wojciechowskiej, Aleksandra Kramarova, Zakhara Brona. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi i Konserwatorium Muzyczne w Enschede.
Jest laureatem wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach skrzypcowych i kameralnych. Najważniejszym momentem w jego karierze były nagrody na Konkursie Europejskiej Unii Radiowej w Lubljanie i na XI Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego, gdzie otrzymał również kilka nagród specjalnych. Dzięki tym sukcesom koncertuje jako solista i kameralista niemal w całej Europie, np. w Anglii, Francji, Holandii, Belgii, Niemczech, Rosji, Hiszpanii, Szwajcarii, Austrii. Występuje z najwybitniejszymi polskimi dyrygentami, m.in. z Tomaszem Bugajem, Jackiem Kaspszykiem, Jerzym Maksymiukiem, Grzegorzem Nowakiem, Markiem Pijarowskim, Wojciechem Rajskim, Karolem Stryją, Antonim Witem. Koncertuje z większością polskich orkiestr filharmonicznych, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie. Dokonuje także wielu nagrań dla Polskiego Radia w Warszawie i Łodzi. Był prawykonawcą wielu kompozycji, m.in. Concertina Darmstadckiego na skrzypce, fortepian i orkiestrę Zdzisława Szostaka. Kilkakrotnie również kompozytorzy dedykowali mu swoje utwory. Za bogatą działalność artystyczną został uhonorowany Nagrodą Polskiej Akademii Nauk, Brązowym Krzyżem Zasługi, Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi. W 1999 uczestniczył w wielkim światowym tournèe Krystiana Zimermana jako jeden z koncertmistrzów „Polish Festival Orchestra”. Obecnie prowadzi klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej w Łodzi.


JACEK ROGALA
Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Świętokrzyskiej.


AGNISZKA STANICKA
Z urodzenia kielczanka z wyboru radomianka. Jest kierownikiem Biura Koncertowego Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Prowadzi i przygotowuje wprowadzenia do utworów wykonywanych przez Radomską Orkiestrę Kameralną.