13 czerwca, niedziela, godz. 11:00, sala koncertowa

KONCERT FAMILIJNY
MUZYCZNE SPOTKANIA Z PGE ENERGIA CIEPŁA S.A

ŚWIAT NUTAMI OŻYWIONY


Chóry dziecięce:
Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I stopnia w Kielcach
MAŁA FERMATA
MAŁE NUTKI Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach

PIOTR SITKOWSKI, ANDRZEJ ŚLĄZAK fortepian
MAGDALENA SITKOWSKA przygotowanie chóru, dyrygent
EWA ROBAK przygotowanie chóru, dyrygent, animacja publiczności
AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie

Koncert na VOD
Wykup dostęp


Koncert dla dzieci od lat 5

Założeniem tego interaktywnego spotkania jest zaprezentowanie i współtworzenie krótkich opowieści oraz większych muzycznych obrazów. Jedne zostaną opracowane na chór a cappella, inne na chór z towarzyszeniem fortepianu. Kilka z nich będzie wykonanych przez połączone chóry oraz publiczność. W ten sposób powstanie okazjonalny zespół, którego członkowie będą do swej roli przygotowywani w trakcie koncertu.
Scenki zostaną wzbogacone o wizualizacje prezentowaną na dużym ekranie kinowym, gdzie pojawią się nuty długie i krótkie, chude i grube, a klucz wiolinowy i basowy wprowadzą słuchaczy do krainy wysokich i niskich dźwięków. Najmłodsza publiczność zostanie także zaproszona do gry na prostych instrumentach perkusyjnych, do których należą np. bum-bum rurki, bębenki, marakasy czy klawesyn.

PIOTR SITKOWSKI
Akompaniator i aranżer, wykładowca w Katedrze Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończył studia magisterskie w macierzystej uczelni, specjalność: śpiew estradowy. W trakcie studiów aktywnie uczestniczył w życiu uczelni podczas koncertów akademickich, konkursów oraz innych wydarzeń o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Obecnie kontynuuje naukę w Akademii Muzycznej w Katowicach na studiach magisterskich, specjalność: kompozycja i aranżacja. Kompozytor płyty Kolęda płynie…, płyty z piosenkami dla dzieci Ekotuptusie, współtwórca utworu Pastorałka 2021, kompozytor i aranżer piosenki Jubileuszowa bossanova – 50 lat UJK. Aktywnie uczestniczy w prezentacjach chórów Śpiewającej Polski w regionie świętokrzyskim jako akompaniator.

ANDRZEJ ŚLĄZAK
Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Tadeusza Chmielewskiego.
Posiada stopień doktora habilitowanego. Obecnie jest kierownikiem Katedry Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki dawnej oraz muzyki nowej. Prowadzi aktywne życie koncertowe, promując w kraju i za granicą zarówno twórczość Jana Sebastiana Bacha, jak i polską muzykę XX i XXI wieku (koncertował m. in we Włoszech, Anglii, Niemczech, Rosji, Portugalii, Tajwanie, Stanach Zjednoczonych oraz na Ukrainie). Od 2017 jest członkiem Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej.


EWA ROBAK
Pracownik Katedry Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na stanowisku profesora. Doktor habilitowana sztuki w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Prowadzi m.in. zajęcia z dyrygowania, pracuje z chórem akademickim. Jest założycielką Chóru Kameralnego Fermata oraz dyrygentem chóru Antidotum. Pracuje z chórem dziecięcym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Z prowadzonymi przez siebie zespołami dokonała szeregu nagrań radiowych i telewizyjnych. Chóry pod jej kierownictwem wzięły udział w nagraniu 12 płyt. Znaczną część jej aktywności wypełnia działalność artystyczna. Koncertowała w kraju i za granicą (Dania, Słowacja, Ukraina, Włochy, Izrael, USA, Austria). Oprócz nagród zdobytych z prowadzonymi przez siebie zespołami, otrzymała szereg nagród indywidualnych. Celem jej pracy społeczno-organizacyjnej w regionie świętokrzyskim jest rozśpiewywanie kielczan od przedszkola do seniora.


MAGDALENA SITKOWSKA
Dyrygent chóru dziecięcego Mała Fermata, chóru Małe Nutki Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach i chóru szkolnego w Lipowym Polu Skarbowym, nauczyciel muzyki, plastyki oraz zajęć umuzykalniających. Absolwentka Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach, specjalność: dyrygowanie i prowadzenie zespołów oraz śpiew estradowy. Swoich podopiecznych zaraża entuzjazmem i pasją w śpiewie zespołowym, co motywuje ich do udziału w najważniejszych muzycznych wydarzeniach i konkursach w regionie.


AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Jest flecistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Prowadzi audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana oraz familijne, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne.


PGE Energia Ciepła S.A. Mecenas Filharmonii Świetokrzyskiej im. O. Kolberga

strona główna

Czerwiec 2021