Jeden z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych – Kwartet Camerata – ponownie wystąpi na estradzie Filharmonii Św. To laureaci międzynarodowych konkursów, znani publiczności największych sal koncertowych Europy, zapraszani na prestiżowe festiwale. Nagrania płytowe Kwartetu były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane, m.in.: Diapazon d’Or, Sforzando, Pizzicato Supersonic Award. W 1991 roku działalność zespołu uhonorowano nagrodą im. S. Wyspiańskiego. W jego repertuarze znajdują się dzieła z wielkiej literatury klasycznej i romantycznej, także utwory mistrzów muzyki dwudziestego wieku, ale czwórka artystów chętnie również sięga do nieco lżejszych, łatwiejszych w odbiorze form.
W pięknie skonstruowanym programie godnym karnawału na wstępie usłyszymy Kwartet smyczkowy g-moll Edvarda Griega skomponowany w 1877 roku. „Ma być pełen rozmachu i polotu…” deklarował jego twórca. Do tej zachęcającej reklamy dodajmy urocze melodie oraz motywy ze znanych i tak lubianych innych dzieł Griega, jak m.in. Peer Gynt czy pieśń minstrela (Smillemaend op.25), a nie zdziwi jego popularność wśród melomanów.
Dalsze propozycje na pewno również spotkają się z aplauzem zgromadzonych na widowni osób, bowiem będzie to zawsze chętnie słuchana Serenada J. Haydna czy Nokturn A. Borodina, oraz takie przeboje, jak: Dziewczyna o włosach jak len – jedno z preludiów Debussy’ego napisanych w l. 1910-1912, Tango z filmu Zapach kobiety Argentyńczyka Carlosa Gardela, Walc z operetki Der Lebemann A. Grünfelda, Wariacje na temat Happy Birthday P. Heidricha.

KWARTET CAMERATA
Zespół w czasie swojej wieloletniej działalności, zdobył uznanie międzynarodowej publiczności i krytyków. Wystepowal w renomowanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji, m.in.: Alte Oper Frankfurt, Tokyo Bunka Kaikan Recital Hall, Sibelius Conservatory Great Hall (Helsinki), Bruxelles Great Hall of the Conservatory, Concert Hall of the Radio Luxembourg, Sophia Philharmonic, Great Hall of the Conservatory of Bern, the Great Hall of University (Monachium), Sala Silvestre Revueltas Conjuto Cultural Ollin Yolotztli (Mexico City). Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach (Ludwigsburger Schloßfestspiele, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Kuhmo Chamber Music Festival, Festival de Wallonie, Festival van Flandern, Ost Belgien Festival, Plovdiv International Festival, Bodensee Festival, Warszawska Jesień, Festiwal Mozartowski w Warszawie, Sintra Festival – Portugalia). Jest laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych (Paryż – I nagroda, Tokyo – III nagroda, Monachium – III nagroda oraz w Portsmouth specjalne wyróżnienie Yehudi Menuhina za wykonanie III Kwartetu B. Bartoka). Zespół nagrał ponad 20 płyt, które były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane, m.in.: Diapazon d’Or (1994), Sforzando, (1995), Płyta Roku 1995 – nagranie z muzyką Schuberta, Fryderyk – 1999, Pizzicato Supersonic Award” w Luksemburgu (2009). Działalność Kwartetu uhonorowano w 1991 przyznaniem nagrody im. S. Wyspiańskiego. Poza koncertami i nagraniami zespół zajmuje się również pracą pedagogiczną i prowadzi od 15 lat zimowe kursy dla kwartetów smyczkowych w Gorlicach (w dowód uznania władze miasta przekazały mu symboliczne klucze do bram miasta i Mosty Starosty).