Traktuję mojego słuchacza jak sam siebie. Poważnie, co nie znaczy, że jestem śmiertelnie poważny. Traktuję go tak, jakbym miał siedzieć na widowni i go słuchać.

Wokalista o czteroaktowej skali głosu, aktor teatralnych inscenizacji muzycznych – każdy jego program jest niepowtarzalny, każde wejście na estradę elektryzuje publiczność. Czasami liryczny, innym razem z żartobliwym błyskiem w oku, rozpala emocje do białości. Ale nie wszyscy znają go z zapowiadania własnych koncertów. Jest po prostu niepowtarzalny!
W Kielcach artyście towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali – dyrektora Filharmonii Świętokrzyskiej.
Natomiast program – zgodnie z okazją – powinien być o miłości. Tak czy inaczej całość to same szlagiery – poczynając od Ewy Demarczyk i Czesława Niemena po piosenki z repertuaru Maryli Rodowicz, Czerwonych Gitar, Marka Grechuty i Ireny Santor.

JANUSZ RADEK
Urodził się w Starachowicach. Studiował historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Profesjonalne śpiewanie wokalisty rozpoczęło się od XVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie – gdzie zdobył I nagrodę - Lirę Orfeusza.
Początkowo komponował piosenki do tekstów B. Leśmiana, L. Staffa, E. E Cummingsa. W latach 1994-95 współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko. Śpiewał także w punkrockowym zespole Gównoprawda i rockowych: Moonwalker, Obcy, Jutro, Zanderhaus. Nagrywał piosenki do filmów animowanych dla dzieci. Zagrał rolę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w fabularyzowanym dokumencie Do potomnego w reż. A. Krauzego. Z piosenką Pocztówka z Avignon zajął 5. miejsce w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004. Jest także laureatem, m.in. I miejsca na Festiwalu TOP Trendy (2007) za najlepiej sprzedający się album i Superjedynki w kategorii Płyta pop (Psałterz Wrześniowy) oraz Superjedynki publiczności w Opolu – dla solistów Tryptyku Świętokrzyskiego, finałowej trójki konkursu Superjedynki (2008) w kategorii Płyta roku (Dziękuję za miłość), Nagrody Publiczności na II Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni (2009) za najlepszą rolę męską (Jesus Christ Superstar).
Występował w wielu spektaklach teatralno-muzycznych w teatrach Wrocławia, Chorzowa, Krakowa, Gdyni. Był jednym z solistów Tryptyku Świętokrzyskiego P. Rubika i Z. Książka. Najważniejsza forma jego działalności artystycznej to recitale wokalne. W niektórych prezentuje własne interpretacje piosenek z dorobku innych twórców. Powstają też programy autorskie, do których pisze melodie i teksty. Ugruntowana pozycja znakomitego wykonawcy coverów i umiejętność tworzenia niezapomnianych kreacji nawet wtedy, gdy pojawia się na scenie na krótko, sprawia, że często jest zapraszany do udziału w koncertach okolicznościowych.

JACEK ROGALA
Dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.