14 sierpnia, piątek, g. 18.30, Dziedziniec

GITAROWE IMPRESJE

PIOTR DOMAGAŁA TRIO w składzie:
PIOTR DOMAGAŁA gitara
ADAM KAWOŃCZYK trąbka
SŁAWEK BERNY perkusja

W programie utwory z autorskiej płyty Pnącza.


kup bilet on-line


Erupcja rytmu, taneczność, pełna czaru melodia, błyskotliwa improwizacja i dynamika utworów – oto niektóre z przymiotów tego koncertu. W programie usłyszymy utwory z autorskiego albumu Piotra Domagały Pnącza. Muzyka z płyty to niespotykana uczta dla uszu.PIOTR DOMAGAŁA TRIO
w dojrzały sposób eksperymentuje w obrębie jazzowych doświadczeń z najróżniejszymi stylami muzyki. W tyglu kulturowym współczesności folk słowiaoski przeżywa renesans w najróżniejszych formach, jednak jazzowa propozycja Piotr Domagała Trio to moc niezwykłych wrażeń artystycznych dla słuchaczy. Nawet dla tych, którzy nie odnajdują przyjemności w słuchaniu muzyki ludowej. Chociaż pobrzmiewa ona dalekim echem, to jednak bogactwo dźwięków w sposób charakterystyczny dla nowoczesnego świata otacza naszą świadomość. Autorskie utwory Piotra Domagały oparte są na melodyce inspirowanej między innymi folklorem słowiańskim, ale osadzone w niekonwencjonalnym podejściu do instrumentów, wykorzystującym potężne spektrum brzmień oraz możliwości artykulacyjnych. Wybitni muzycy – Piotr Domagała, Adam Kawończyk oraz Sławek Berny – udowadniają, że najprostsza muzyka gromadzi w sobie pokłady intensywności i energii, która zachwyca słuchacza.


Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy, doktor sztuk muzycznych. W ramach swojej pracy artystycznej miał okazję współpracować z najwybitniejszymi muzykami polskiej sceny jazzowej. Wykładowca Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Regularnie notowany w rankingu JazzTop magazynu Jazz Forum.


Adam Kawończyk – jeden z czołowych trębaczy jazzowych. Zadebiutował w 1975 roku na festiwalu Jazz nad Odrą, a podczas swojej ponad dwudziestoletniej obecności na scenie współpracował z wieloma muzykami i zespołami jazzowymi. Występował na wielu europejskich festiwalach jazzowych.


Sławek Berny – perkusista, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej, znany muzyk sesyjny. Uczestniczył w ponad 120 nagraniach i projektach muzycznych, m.in. z grupą „Kroke”, Grzegorzem Turnauem. Współpracował z takimi artystami, jak: Nigel Kennedy, Sting, Jerry Goodman, Jarosław Śmietana.


powrót do strony głównej