15 kwietnia 2015, środa, g. 18.30, sala kameralna

WIECZÓR FILMOWY
GRANATOWY ZESZYT


Projekcja filmu w reżyserii NATASZY ZIÓŁKOWSKiej-KURCZUK
MONIKA RUDKOWSKA słowo wstępne

kup bilet on-line


Film powstał w oparciu o notatki wybitnego artysty – Witolda Lutosławskiego, które kompozytor prowadził w swoim pamiętniku, gdzie zapisywał prywatne opinie i refleksje na tematy związane z muzyką i sztuką, jak również rolą artysty we współczesnym świecie. Granatowy zeszyt to portret genialnego muzyka i próba wniknięcia w fenomen jego twórczości, ale też humorystyczna opowieść o nim samym, jego bliskich i czasach, w których żył.
Narrację w filmie prowadzi m.in. Leszek Możdżer, jednocześnie autor opracowania muzycznego do filmu. W dotarciu do świata artysty pomagają mu spotkania z rodziną Witolda Lutosławskiego i pracownikami instytucji przechowujących cenne materiały, które pozostały po kompozytorze i jego twórczości. W filmie pojawiają się również m. in. Krystian Zimerman, Anne-Sophie Mutter, Steven Stucky, Kazimierz Kord, Krzysztof Zanussi, Julia Hartwig, Grzegorz Michalski, Monika Wolińska, Irena Santor, Jerzy Kornowicz oraz Krzysztof Jakowicz i wielu innych znamienitych gości.
Obraz ostatnio został zakwalifikowany do finału Festiwalu w Nowym Yorku (New York Festivals World's Best TV & Films) oraz uzyskał nominację do Polskiej Nagrody Filmowej Orły w kategorii najlepsza muzyka.

Reżyseria: Natasza Ziółkowska-Kurczuk
Zdjęcia: Paweł Banasiak, Tomasz Michałowski
Scenariusz: Natasza Ziółkowska-Kurczuk
Muzyka: Witold Lutosławski
Opracowanie muzyczne: Leszek Możdżer
Obsada: Leszek Możdżer, Krystian Zimerman, Anne-Sophie Mutter, Krzysztof Zanussi, Julia Hartwig, Kazimierz Kord, Grzegorz Michalski i inni
Premiera: 2013
Produkcja: Aurum Film, Polska
Gatunek: biograficzny, dokumentalny, muzyczny
Czas trwania: 1 godz. 12 min.
Wstęp na podstawie zaproszeń – do odbioru w kasie Filharmonii Świętokrzyskiej.
powrót do strony głównej