15 listopada 2015, niedziela, g. 11.00, sala kameralna

BAŚNIE ZE ŚWIATA DŹWIĘKÓW
Koncert muzyki elektroakustycznej z udziałem aktorki

IRENA LIPCZYŃSKA aktorka
HANNA GAWROŃSKA prowadzenie koncertu
AGATA FELIKSZEWSKA-IGIEL narratorka, producentka koncertu

JAROSŁAW SIWIŃSKI Lokomotywa – utwór elektroakustyczny
CARLO FORLIVESI Przez lornetkę – utwór elektroakustyczny
Jaka to baśń? Królowa śniegu – słuchowisko, zagadka dźwiękowa
KATARZYNA TABOROWSKA Królowa śniegu – utwór elektroakustyczny
JAREK KORDACZUK Titelitury – na podstawie baśni braci Grimm
PATRYK ZAKROCKI Fabryka cukierków – utwór elektroakustyczny
Jaka to baśń? Brzydkie kaczątko – słuchowisko, zagadka dźwiękowa
JAREK KORDACZUK Czterej muzykanci z Bremy – na podstawie baśni braci Grimm
PATRYK ZAKROCKI Niebieski miś – piosenka na pożegnanie

Koncert ma formę spektaklu, który połączy działania teatralne i muzyczne. Łącznikiem tych dwóch światów będzie aktorka – wizualna część piosenek i elektronicznej materii muzycznej. Ważną częścią koncertu będą również fragmenty baśniowych słuchowisk dla dzieci (m.in. Lokomotywa, Królowa Śniegu, Brzydkie kaczątko) zrealizowanych i udostępnionych przez Teatr Polskiego Radia. Muzykę skomponowali wybitni kompozytorzy polscy.
Spektakl zrealizowało Centrum Sztuki dziecka w Poznaniu.

Koncert dla dzieci od lat 5

IRENA LIPCZYŃSKA
Aktorka, instruktor teatralny. Przez wiele lat pracowała w zawodowych teatrach dramatycznych, m.in. w Białymstoku i Poznaniu. Współpracuje z wieloma ośrodkami kultury, wśród nich: z Centrum Kultury Zamek i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu przy realizacji spektakli teatralnych i projektów z pogranicza muzyki, plastyki i teatru. Nagrywa dla Polskiego Radia słuchowiska i programy poetycko-muzyczne. Jurora licznych konkursów teatralnych i recytatorskich.

HANNA GAWROŃSKA
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1977-85 była pracownikiem naukowym Instytutu Filozofii macierzystej uczelni. Od 1987 pracuje jako animatorka sztuki, główny instruktor w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Jest autorką wielu projektów artystycznych, między innymi cyklu koncertów muzyki współczesnej Muzyka i zabawa, organizatorką konkursów i warsztatów kompozytorskich, konferencji naukowych i prezentacji muzycznych na Biennale Sztuki dla Dziecka, koordynatorem merytorycznym Biennale (od 2009), a także inicjatorką i realizatorką działań na rzecz dzieci niepełnosprawnych i dysfunkcyjnych oraz autorką wielu zajęć warsztatowych dla dzieci i nauczycieli.

AGATA FELIKSZEWSKA-IGIEL
Ukończyła pedagogikę ze specjalizacją terapeutyczną i medialną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje jako główny instruktor Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Jest animatorką sztuki, autorką projektów artystycznych, m.in. Lato z Leonardem, konkursów poetyckich dla dzieci, a także współorganizatorką działań w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ale kino! i Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Prowadzi zajęcia warsztatowe, teatralne i muzyczne dla dzieci i nauczycieli. Producent projektów muzycznych w Centrum Sztuki Dziecka również w ramach Biennale Sztuki dla Dziecka.