W koncercie multimedialnym wystąpią artyści związani z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, którzy specjalizują się w popularyzacji kultury wśród młodych odbiorców. Kielecka premiera tego widowiska z udziałem muzyków Filharmonii przybliży najmłodszym mieszkańcom regionu różne gatunki i style muzyczne sprzężone z elementami wizualnymi. Wszystko to w niezwykłej formie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (multimedia).
Koncert powstał w czerwcu 2013 na zamówienie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu do programu 19. Biennale Sztuki dla Dziecka.
Jarek Kordaczuk - kompozytor, posługując się współczesnym i zrozumiałym jednocześnie językiem muzycznym, nadaje słowom najróżniejsze formy: piosenki poetyckiej, arii operowej, monofonii ornamentalnej i polifonii modalnej, hip-hopu, muzyki ilustracyjnej i eksperymentalnej gry słownej, czy wreszcie czegoś, co można by nazwać mianem social network music. Niczym demiurg kreuje wielobarwne muzyczne Słowoświaty. Występuje tu nie tylko w roli kompozytora, ale także autora tekstów wszystkich piosenek, dyrygenta oraz przewodnika po Słowoświatach.

BASIA RADUSZKIEWICZ
znana wykonawczyni piosenki poetyckiej, laureatka nagród na wielu festiwalach. Jej utwory znaleźć można na wielu kompilacjach wydanych m.in. przez Pomaton EMI, w tym na płytach z serii Kraina Łagodności. Wydane płyty solowe to: Dzika róża, Chwile poruszone, Safona, Ptaki powrotne, Dzieci aniołów, Czekając na koniec świata, Moja Kraina Łagodności.

JANKUB ZGAS ŻMIJOWSKI
polski beatboxer. W 2005 wygrał wszystkie zawody beatboxowe w kraju, włącznie z WBW (Wielka Bitwa Warszawska), zostając Oficjalnym Mistrzem Polski. Sukces ten powtórzył w 2006, zostając dwukrotnym mistrzem kraju. Były członek zespołu Kanał Audytywny. Poza solową działalnością artystyczną współpracował z takimi wykonawcami, jak: Cezet, HiFi Banda, Jama, L.U.C., Me Myself And I oraz Trzeci Wymiar. Od kilku lat poświęcił się całkowicie działalności solowej i w krótkim czasie uzyskał status jednego z czołowych polskich beatbokserów. W 2006 został stypendystą programu TVP „Dolina Kreatywna”. Filar projektu Kwartludium Beatbox, zainicjowanego pierwotnie na potrzeby 51. Festiwalu Warszawska Jesień.

JAREK KORDACZUK
absolwent Wydziału Kompozycji Akademii Muzycznej w Poznaniu, wszechstronny kompozytor i sound designer, reżyser projektów multimedialnych. Twórca wielu oryginalnych kompozycji dla dzieci, laureat I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. R. Murraya Schafera „Muzyka i zabawa”, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Wieloletni współpracownik Centrum, jeden z niewielu kompozytorów doskonale rozumiejący potrzeby dzieci, ich wrażliwość i poczucie humoru.

ADAM SMOCZYŃSKI
ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie w 2002 roku uzyskał dyplom z projektowania graficznego i fotografii w pracowniach prof. J. Górskiego i prof. W. Węgrzyna. Ponadto studiował videografię na Królewskiej Akademii Sztuk w Liege /Belgia/. Prowadzi działalność twórczą w zakresie fotografii, grafiki oraz filmu. Autor plakatów, znaków graficznych i prezentacji multimedialnych. Twórca teledysków i filmów eksperymentalnych oraz kreator scenografii do spektakli i koncertów.

KAMERALNY ZESPÓŁ MUZYKI PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ I POPOŁUDNIOWEJ PROFORMA
Zespół występuje w składzie: Małgorzata Wawruk – sopran, Justyna Fandrejewska – alt, Marcin Wawruk – tenor, Marcin Majdecki – bas. Działa od 2000 r. pod opieką Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz Olsztyńskiego Towarzystwa Śpiewaczego. Kilkunastu wokalistów pod kierunkiem Marcina Wawruka w krótkim czasie osiągnęło status jednego z czołowych polskich zespołów chóralnych dzięki stylowym interpretacjom pełnym ekspresji i radości muzykowania oraz starannie dobranemu repertuarowi. ProForma koncertuje i nagrywa z gwiazdami polskiej piosenki i jazzu oraz z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Wyjątkowe miejsce w historii zespołu zajmuje współpraca z legendarnym wokalistą Bobby McFerrinem podczas koncertów promujących jego płytę VOCAbuLarieS (2010). Owocem tego spotkania są improwizacje wielogłosowe w unikalnej technice „circle-singing”, praktykowane przez zespół ProForma na koncertach.