W programie:
Marcin OLAK Trzy instalacje na gitary i smyczki
Jesus PIMENTEL „CUCHUS” Koncert flamenco na dwie gitary i orkiestrę
Eduardo ANGULO Koncert El Alevin
Marek PASIECZNY Koncert pamięci Toru Takemitsu GO DAI na gitarę i orkiestrę

Tradycyjnie, jesienią, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją swego Szefa – Jacka Rogali – wyrusza do Warszawy na ósmy już Festiwal Gitarowy, którego organizatorem w tym roku jest Fundacja Wspierania Inicjatyw Lokalnych – NOK, zaś spiritus movens całego przedsięwzięcia – Dorota Gębska z Agencji Koncertowej Muzyka, wokalistka z dyplomem warszawskiej Akademii Muzycznej.
Festiwal jest świętem muzyki gitarowej i wydarzeniem dla pokaźnej grupy wielbicieli gitary klasycznej oraz dla samych wykonawców mających możliwość koncertowania w zestawieniu z innymi instrumentami, a także z orkiestrą symfoniczną. Koncert, jak zawsze, odbędzie się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, a poprowadzi go Piotr Matwiejczuk, dziennikarz Programu II PR.
W programie dwie prapremiery światowe – koncerty specjalnie napisane na Warszawski Festiwal Gitarowy: Marcina Olaka Trzy instalacje na gitary i smyczki w interpretacji samego kompozytora oraz Marka Potasińskiego oraz Jesusa Pimentela „Cuchusa” z Hiszpanii – Flamenco na dwie gitary i orkiestrę w wykonaniu Jesusa Pimentela i Jorge’a Castañedy, artysty peruwiańskiego. Oprócz tego usłyszymy również Marka Pasiecznego w skomponowanym przez siebie koncercie GO TAI – poświęconego pamięci Tore Takemitsu, a także utwór Eduardo Angulo El Alevin w wykonaniu Anny Pietrzak.powrót do strony głównej