Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, pachnący choinką, kolędami i pastorałką. Do tego wyjątkowego okresu w roku pomoże nam się przenieść profesjonalny Chór Fermata pod dyrekcją Ewy Robak oraz dziecięce Mi-Nutki, kierowane przez Ewę Dudkiewicz. W programie – mnóstwo znanych kolęd, jak: Wśród nocnej ciszy, Gore gwiazda Jezusowi czy W dzień Bożego Narodzenia.
Tym razem jednak publiczność będzie czynnie brała udział w akcji dziejącej się na estradzie. Kielczanie znają bardzo dobrze i kochają Fermatę, chór – jak rzadko który ma na swoim koncie artystycznym dwie Platynowe, Diamentową i Podwójnie Diamentową Płytę za udział w wykonaniu oratorium Tryptyk Świętokrzyski i Siedem pieśni Marii. Uhonorowany był również wieloma nagrodami na konkursach. Natomiast kruche i urokliwe Mi-Nutki, znane naszej publiczności z zeszłorocznego występu podczas Koncertu familijnego, na pewno wzbudzą ciepłe uczucia i zaprezentują swój talent oraz znakomite przygotowanie na równi z profesjonalnym zespołem. Więc będzie się działo...

CHÓR KAMERALNY FERMATA
to kilkunastoosobowy zespół wokalny wykonujący a cappella zarówno utwory należące do kanonu chóralistyki, jak i muzyki rozrywkowej. Jego założycielem i dyrygentem jest Ewa Robak. Fermata prowadzi ożywioną działalność koncertową i festiwalową, odnosi sukcesy na najbardziej prestiżowych konkursach chóralnych. Od chwili powstania w 1998 zespół wziął udział w ponad 250 koncertach, w tym w dużych produkcjach dla kilkunastotysięcznej widowni w kraju i za granicą. Fermata ma w dorobku nagrania CD i DVD: Tryptyk Świętokrzyski (P. Rubik, Z. Książek), Siedem pieśni Marii i Listy z Placu Zgody (B. Gliniak, Z. Książek), Fermata kolęduje, Portfolio, a także udział w spektaklach Kieleckiego Teatru Tańca: Dla Ciebie, Panie (gospel) i Pasja (P. Łukowiec, H. Jachimowski). Chętnie angażuje się w projekty społeczne – przy jego udziale rozpoczął się w Kielcach cykl koncertów p.t. Pieśniobranie, których celem jest wspólne wykonywanie z publicznością pieśni należących do kanonu kultury polskiej. Najnowszym i nowatorskim przedsięwzięciem zespołu jest płyta Grechuta niejednym głosem, wykraczająca poza ramy zwykłego projektu muzycznego, bowiem aranżacje chóralne przebojów Grechuty były rzadkością. Wszystkie utwory na krążku zostały opracowane specjalnie dla Chóru przez pięciu znakomitych polskich aranżerów i wykonane przez pełnych pasji młodych ludzi.
Nagrody Fermaty: dwie Platynowe, Diamentowa i Podwójnie Diamentowa Płyta za udział w wykonaniu oratorium „Tryptyk Świętokrzyski” i „Siedem pieśni Marii”; I miejsce na Festiwalu Programu I TVP w Sopocie „Sopot – Jedynki 2005”; I miejsce na Turnieju Chórów „Legnica Cantat”(2006); Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu „Mundus Cantat” w Sopocie(2007); I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu w Pradze i Nagroda dla Dyrygenta (2011).

EWA ROBAK
Doktor sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie; obecnie jest adiunktem w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie prowadzi chór akademicki i zajęcia z dyrygowania. Ma w swoim dorobku pracę z chórami Filharmonii Świętokrzyskiej i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kielcach oraz zespołami wokalnymi Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieży Szkolnej. Przygotowywała chóry do wykonania m.in. dzieł: J. S. Bacha, W. Kilara, M. Niziurskiego, J. Ruttera, W. A. Mozarta, R. Wagnera, G. Verdiego, C. Gounoda. Jest laureatką wielu nagród indywidualnych za wybitne osiągnięcia artystyczne. Zespołom, z którymi pracuje, stara się przekazać swoje credo: „radość ze wspólnego muzykowania”.

ZESPÓŁ WOKALNY MI-NUTKI
Zespół powstał w październiku 2010 przy Ośrodku Kultury „Białogon”, filii Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach. Tworzą go dzieci w wieku od 4 - 11 lat. Zespół prowadzi Ewa Dudkiewicz – instruktor muzyczny Ośrodka Kultury.
Młodzi wykonawcy zadebiutowali w Filharmonii Św. na koncercie familijnym w kwietniu 2011 roku.