W programie utwory z muzyką tradycyjną w opracowaniu Marioli Śpiewak, Grzegorza Śpiewaka, Rafała Seweryniaka.

Trio z Krakowa sprawiło, że dzień w Unterstadt był piękny, Melancholia, Medytacja i Ekstaza, Koncert muzyki klezmerskiej w Rückertschule w Coburgu pełen radości życia, Muzyka klezmerska - radosna strona kultury żydowskiej.

Prasowe doniesienia o występach krakowskiego zespołu Di Galitzyaner Klezmorim można streścić w kilku słowach: zupełnie nie nadają się do siedzenia! Ten i inne, powyżej wymienione tytuły, z dominującym w nich zachwytem nad wirtuozowskimi poczynaniami trojga artystów, nie pozostawiają wątpliwości, że czeka nas nie tylko wyśmienita zabawa na zakończenie karnawału, ale również wspaniałe doznania artystyczne. Gwarantuje to bowiem klezmerska muzyka, w której „poetycka, melancholijna melodyka przeplata się z żarliwą, ekstatyczną żywiołowością, tworząc przestrzeń wypełnioną szeroką gamą barw i emocji”. Klasyczne, akademickie wykształcenie muzyków także nie pozostaje bez znaczenia. Dbałość o dźwięk i szczegół w połączeniu z dużą wrażliwością muzyczną, nadają utworom estetycznie wysublimowaną postać. Zespół od początku koncertu konsekwentnie buduje muzyczny tok akcji, niezakłócony żadną przerwą, za to z częstymi zmianami tempa, które powodują, iż z krzeseł podrywają się nawet najstarsi słuchacze.
Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą maestro Adama Klocka.

DI GALITZYANER KLEZMORIM
Krakowski zespół Di Galitzyaner Klezmorim w obecnym składzie występuje od 1998. Jest laureatem prestiżowej nagrody w dziedzinie kultury, przyznawanej corocznie przez Radę Europy.
Do najważniejszych osiągnięć zespołu należy również zaliczyć:
• reprezentację Polski na koncercie pt. „Magia jednego wieczoru” w Luksemburgu, w ramach obchodów I rocznicy rozszerzenia Unii Europejskiej
• koncert z okazji Dnia Polski na Wystawie Światowej EXPO 2000 w Hanowerze
• pierwszą nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim na wszystkie instrumenty z wyjątkiem fortepianu „Chopin Open".
Zespół koncertuje zarówno w Polsce jak i za granicą (Austria, Belgia, Chorwacja, Francja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy). Z inicjatywy Adama Klocka, dyrektora Filharmonii Kaliskiej powstały aranżacje orkiestrowe do kilku utworów z repertuaru zespołu Di Galitzyaner Klezmorim. Program ten został wykonany z dużym powodzeniem w Kaliszu w ramach obchodów 1850-lecia miasta Kalisza oraz na 48. Bydgoskim Festiwalu Muzycznym „Chopin, Paderewski - artyści świata”.

ADAM KLOCEK
Wiolonczelista i dyrygent, autor muzyki kameralnej, symfonicznej i filmowej. Zainteresowania i zdolności dyrygenckie młodego adepta sztuki zauważył Jerzy Maksymiuk, mianując go swoim „asystentem”. Jako dziesięciolatek zadyrygował po raz pierwszy orkiestrą warszawskiej szkoły muzycznej z Miodowej. Głównym nurtem rozwoju artysty stała się jednak kariera wiolonczelowa. Jako laureat licznych konkursów wiolonczelowych m.in. w Poznaniu, Kolonii, Monachium i Nowym Jorku oraz nagród i stypendiów (C.M. von Webera, Interlochen Center for Arts, Europejskiej Unii Radiowo-Telewizyjnej EBU), występuje w liczących się ośrodkach muzycznych. Tworzy duet z Leszkiem Możdżerem, z którym nagrał płytę obwołaną bestsellerem roku 2005, a obaj artyści jako jedyni reprezentanci świata muzyki klasycznej wystąpili podczas galowego koncertu urodzinowego TVP Kultura. Jest związany kontraktem fonograficznym z firmą Universal Music. Jako dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kaliskiej powołał Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Multimedia Amber Road Festiwal” oraz Letni Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski. Jest także dyrektorem artystycznym Festiwalu „Siedem Spotkań” w Brwinowie koło Warszawy. Wykłada w Akademii Muzycznej w Krakowie jako adiunkt. Członek honorowy Związku Kompozytorów Rosyjskich, także członek Polskiej Akademii Fonograficznej przyznającej Fryderyki.