17 lipca, piątek, g. 18.30, Dziedziniec

ZACZNIJ OD TANGA

Żeński Kwartet Smyczkowy CON AFFETTO w składzie:
ANGELINA KIEROŃSKA I skrzypce
ALICJA SOBOŃ II skrzypce
KAROLINA STASIOWSKA altówka
ANNA PODKOŚCIELNA-CYZ wiolonczela

W programie m.in.:
Astor PIAZZOLLA Libertango
CARLOS GARDELA Por una cabeza z filmu Zapach kobiety
Muzyka z filmu Ojciec chrzestny, Misja
oraz J. S. Bach, A. Corelli

Przepis na udany wieczór? Połączenie znakomitej interpretacji i wyjątkowo pięknej muzyki w wykonaniu czterech uroczych dziewczyn. Umiejętności muzyczne artystek oraz wprawne żonglowanie nastrojami sprawiają, że każdy ich koncert cieszy się niesłychanym powodzeniem.
W programie utwory z epoki upudrowanych peruk i ciasnych gorsetów, czyli świat baroku, obok XX-wiecznego tanga i najpiękniejszych melodii srebrnego ekranu.

Żeński kwartet smyczkowy CON AFFETTO
Kwartet tworzą absolwentki krakowskiej Akademii Muzycznej. Nazwa zespołu Con Affetto (z wł. „ z uczuciem”) wiele mówi o zaangażowaniu młodych artystek, które połączyła przyjaźń, chęć doskonalenia swoich umiejętności oraz wyjątkowa pasja wspólnego muzykowania. Zespół od wielu lat prowadzi aktywną działalność artystyczną, koncertując głównie na terenie Polski południowej. Kwartet dysponuje szerokim i zróżnicowanym repertuarem począwszy od kanonów muzyki klasycznej, poprzez ciekawe aranżacje muzyki rozrywkowej, filmowej i musicalowej, aż po oryginalne wykonania muzyki współczesnej. Szczególne miejsce w repertuarze zespołu zajmują tanga, które wykonywane z ogromną pasją – przenoszą słuchaczy w świat tańca zamkniętego w ognistych frazach…
Członkinie zespołu nieustannie rozwijają swoje muzyczne zainteresowania, systematycznie uczestnicząc w nagraniach płyt, projektach orkiestrowych, teatralnych oraz koncertach zespołów polskiej sceny rozrywkowej, co gwarantuje stale wysoki poziom i profesjonalizm wykonań (warto wymienić współpracę m.in z Piotrem Cugowskim oraz Krzesimirem Dębskim podczas festiwali AZOTY JAZZ CONTEST). CON AFFETTO stale poszerza zakres swojej działalności oraz zainteresowań, biorąc udział w rozmaitych projektach będących syntezą sztuk, przytoczyć warto m.in. udział zespołu w projektach odbywających się w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych GARDZIENICE oraz liczny udział w wydarzeniach z pogranicza «słowa i muzyki». Zespół obecnie zajmuje się premierowym nagrywaniem kompletnej dyskografii zamieszkałego w Stanach Zjednoczonych współczesnego kompozytora polskiego pochodzenia Henryka Derusa, co oprócz głównego nurtu wykonawczego – muzyki klasycznej epok dawniejszych – pozostaje wielką fascynacją i pasją zespołu. W planach zespołu na rok 2015 jest wzięcie udziału w offowej produkcji filmowej holenderskiej reżyserki Mieke Bal.