Muzyka z polskich filmów i seriali:
WOJCIECH KAROLAK Przyłbice i kaptury
LUCJAN KASZYCKI Pamiętasz była jesień (Pożegnania)
ANDRZEJ KURYLEWICZ Lalka
ANDRZEJ KURYLEWICZ Polskie drogi
WALDEMAR KAZANECKI Noce i dnie
KRZYSZTOF KOMEDA Ballad for Bernt
KRZYSZTOF KOMEDA Nim wstanie świt (Prawo i pięść)
KRZYSZTOF KOMEDA Rosemary's Baby
GYÖRGY SELMECZY C.K. Dezerterzy
WALDEMAR KAZANECKI Czarne chmury
WOJCIECH KILAR Bilans kwartalny
GRZEGORZ CIECHOWSKI Nie pokonasz miłości
JERZY MATUSZKIEWICZ Janosik
JERZY MATUSZKIEWICZ Jak rozpętałem II wojnę światową
JERZY MATUSZKIEWICZ Stawka większa niż życie
JERZY MATUSZKIEWICZ Wojna domowa

Karnawałowych atrakcji ciąg dalszy... Dzisiejszego wieczoru posłuchamy muzyki ze ścieżek dźwiękowych do najgłośniejszych obrazów filmowych w programie autorskim naszego stałego gościa – Jana Walczyńskiego – dyrygenta, aranżera, konferansjera – jednym słowem artysty, na którego występach nudzić się nie sposób. Nasza propozycja ucieszy wielu, bowiem wciąż jesteśmy zasypywani prośbami o zorganizowanie koncertu z utworami skomponowanymi na potrzeby filmu.
Podczas tego wieczornego spotkania w Filharmonii muzyka przypomni nam najpiękniejsze obrazy i filmowych bohaterów, jak np. niezapomniany Franek Dolas vel Grzegorz Brzęczyszczykiewicz i jego perypetie z filmu Jak rozpętałem II wojnę światową, utulanie do snu dziecka Rosemary, czy też zrywanie w jeziorze nenufarów dla Barbary przez zabójczo przystojnego Józefa Tolibowskiego, lub nieodgadniony wzrok agenta J-23. A może po prostu damy się ponieść muzyce, która w pamięci słuchaczy zyskała już dawno rangę autonomicznego dzieła?...

JAN WALCZYŃSKI
Instrumentalista, aranżer, dyrygent; publiczność wielu filharmonii ceni go również za talent konferansjera. Urodził się w Kaliszu. Ukończył wydział instrumentalny Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu ( specjalność – róg). Od 1986 prowadzi w filharmoniach w całym kraju autorskie programy (we własnych aranżacjach), prezentujące publiczności muzykę filmową, jak i dorobek muzyczny wielkich postaci ze świata rozrywki. Każdy z programów – a przygotował ich już prawie trzydzieści – poświęcony jest innemu wybranemu tematowi bądź twórcy. Muzyka filmowa to m.in. muzyka z westernów, filmów gangsterskich, romansów, Ennio Morricone, Nino Roty, natomiast rozrywkowa to: „Frank Sinatra”, „Elvis Presley”, „Nat King Cole”, „Ray Charles”.
Ważne miejsce w jego pracy zajmuje twórczość dla dzieci. Skomponował muzykę do ok. pięćdziesięciu przedstawień dla dzieci do teatrów we Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie, Katowicach, Krakowie i Jeleniej Górze. W filharmoniach prezentuje muzykę z filmów dla dzieci i młodzieży (m.in. Królewna Śnieżka i krasnoludki, Król Lew, Władca pierścieni) oraz muzykę własną, skomponowaną jako dźwiękowa ilustracja do znanych i lubianych bajek Brzechwy i Tuwima. W Teatrze Muzycznym we Wrocławiu wystawiono jego balet Królowa Śniegu (wg J. Ch. Andersena).
Jest znany i ceniony z tworzenia świetnie brzmiących i ciekawych aranżacji, które były przedstawiane także publiczności na festiwalach w Sopocie i Opolu. Nagrał płytę Piosenki filmowe z lat 50-tych oraz płytę z kolędami z orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej.