18 stycznia 2015, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa

WRÓŻKI, WIEDŹMY, CZAROWNICE

KRZYSZTOF BŁASZKIEWICZ kontrabas, śpiew (czarnoksiężnik)
MARZENA TRZEBIŃSKA śpiew, (dobra wróżka, czarownica)
EDYTA PIWOWARCZYK fortepian

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie

W programie: piosenki z baśni braci Grimm oraz utwory instrumentalne:
Cukrowa wróżka, Chatka na kurzej stopce, Harry Potter i in.

Do krainy bajek wkroczy wiedźma, która pozamienia bohaterów. Jednak dobra wróżka z pomocą publiczności spróbuje uporządkować ten zaczarowany świat i pokonać przeszkody oraz złe moce. Czy uda się przywrócić dawny porządek w krainie bajek? To wszystko zależy od Was drogie Dzieci!
Młodzi słuchacze jednak będą mogli liczyć na pomoc profesjonalistów. Do świata bajek wprowadzi nas Agnieszka Nowak-Zagóra, która podpowie, jakie reguły rządzą tą bajeczną rzeczywistością. Natomiast w podwójnej roli wystąpi dwoje solistów: Krzysztof Błaszkiewicz - kontrabasista i Marzena Trzebińska – wokalistka, którzy grać będą także postaci z bajek. Towarzyszyć im będzie na fortepianie Edyta Piwowarczyk. W programie koncertu – same hity muzyczne, m.in. muzyka z filmu Harry Potter.

KRZYSZTOF BŁASZKIEWICZ
Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie śpiewu solowego Heleny Szubert-Słysz oraz w klasie kontrabasu Jerzego Tokarczyka. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, m.in. w Łańcucie, Pećs (Węgry) oraz w Anglii i Szwajcarii. Obecnie jest koncertmistrzem grupy kontrabasów w Filharmonii Świętokrzyskiej, a także nauczycielem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, gdzie prowadzi klasę kontrabasu. Występuje na koncertach i z recitalami z muzyką operową i instrumentalną. Współpracuje z Triem Konstantego Wileńskiego. W 2000 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz medalem Gloria Artis.

MARZENA TRZEBIŃSKA
Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Krystyny Rorbach. Naukę śpiewu solowego rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. L. Różyckiego w Kielcach w klasie Marty Złotnickiej. Swoje umiejętności doskonaliła, biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Udo Reinemanna, Stefano Patarino i Teresę Żylis-Garę. Repertuar artystki obejmuje utwory od baroku do współczesności. Jest solistką zespołu Chmielnikers wykonującego muzykę klezmerską.

EDYTA PIWOWARCZYK
Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie. Zaraz po studiach rozpoczęła pracę w PSM w Kielcach jako akompaniator, nauczyciel fortepianu oraz teorii muzyki. Rozpoczęła także współpracę z Filharmonią Świętokrzyską jako akompaniator (egzaminy, audycje szkolne, muzyk orkiestrowy) oraz z Trio Kameralnym, z którym koncertuje do dnia dzisiejszego w wielu miastach Polski. Nagrała płytę z Trio Kameralnym oraz z mezzosopranistką Martą Złotnicką. Wyreżyserowała bajki słowno - muzyczne Piotruś Pan i Bursztynowa księżniczka, wystawione w Kieleckim Centrum Kultury oraz poprowadziła w charakterze dyrygenta zespół instrumentalny w wymienionych bajkach, a także w Betlejem Świętokrzyskim.

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Jest flecistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Prowadzi audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne odbywające się w Kielcach i innych miastach regionu. Bierze udział w cyklach muzycznych: Z muzyką przez wieki, Zamkowe spotkania z muzyką oraz w festiwalach Jeunesses Mussicales.