Nasze koncerty familijne cieszą się taką popularnością, że zmuszeni zostaliśmy do przeniesienia tychże spotkań na dużą scenę, co dla naszych najmłodszych odbiorców stało się dodatkową atrakcją i okazją do jeszcze lepszej zabawy. Ponieważ „na tym świecie nie wszystko zbadane i wzięte pod kontrolę”, jak mówi Szymborska, na początku koncertu uczestnicy koncertu poznają podstawowe instrumenty perkusyjne, których będą mogli dotknąć, sprawdzić, jaki wydają dźwięk, itp. Następnie zaprosimy widzów do tworzenia orkiestry, lecz nim powstanie zespół entuzjastów-perkusistów, wcześniej otrzyma kilka niezbędnych wskazówek. A udzielać ich będą muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej: Piotr Robak, Wiesław Michałek, Janusz Młynarczyk, zaś gościnie wspomagać będzie kolegów Anna Maria Sarna – pasjonatka marimby. Nad całością znakomitej zabawy, do której zawsze dają się porwać i dorośli, spróbuje zapanować z delikatną stanowczością – Agnieszka Nowak-Zagóra – na co dzień flecistka Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej, raz w miesiącu, w niedzielne przedpołudnia zamieniająca się w organizatorkę szalonych festynów i gier rozpalających wyobraźnię.ANNA MARIA SARNA
perkusistka i pasjonatka marimby. Laureatka ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów perkusyjnych, m.in. XIII Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie. Występuje z recitalami solowymi, a także na koncertach kameralnych (do najważniejszych zalicza koncert z prof. Keiko Abe, występy podczas cyklu festiwali perkusyjnych Cross Drumming w Warszawie oraz Źródła i Inspiracje w Krakowie). Związana jest z Akademią Muzyczną w Krakowie, w której znalazła się w gronie doktorantów.

PIOTR ROBAK
jest absolwentem Liceum Muzycznego w Koszalinie, Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz studiów podyplomowych w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Stuttgarcie (dyplom z wyróżnieniem). Umiejętności doskonalił również w klasie solistycznej. W latach 1994-99 był członkiem „ Percussionensemble Stuttgart”. Jest członkiem-założycielem „Koszalińskiej Grupy Perkusyjnej”. Zasiada w radzie programowej Międzynarodowych Dni Muzyki Perkusyjnej odbywających się od 20 lat w Koszalinie. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia, szczecińskiego ośrodka TVP oraz dla TVN. Jako solista i kameralista występował w Polsce oraz w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii i Japonii. Od 1999 jest perkusistą Filharmonii Świętokrzyskiej.

WIESŁAW MICHAŁEK
ukończył w 1990 studia w klasie perkusji prof. Tadeusza Deputata w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W tym samym roku rozpoczął pracę w Filharmonii Świętokrzyskiej. Koncertuje jako muzyk solowy i orkiestrowy. Współpracuje również z formacjami grającymi różne style muzyczne. Jest członkiem i współzałożycielem zespołu Trio Con Bravura, który w 1997 zdobył I miejsce na Festiwalu Muzyki Salonowej, Barowej i Tanecznej we Wrocławiu. Od kilkunastu lat gra również w Kieleckiej Grupie Perkusyjnej.

JANUSZ MŁYNARCZYK
Ukończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie perkusji prof. Stanisława Welanyka. Obecnie pracuje na stanowisku muzyka-solisty w Filharmonii Świętokrzyskiej oraz jest pedagogiem w kieleckich szkołach muzycznych. Często koncertuje jako solista i kameralista. Współpracuje z Trio Jazzowym, Kielecką Grupą Perkusyjną, Animato i Dixieland Band.

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Jest flecistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Prowadzi audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne odbywające się w Kielcach i innych miastach regionu.