Filharmonia Świętokrzyska wraz z Fundacją Vive Serce Dzieciom oraz Fundacją Edukacji, Rozwoju i Pomocy Młodzieży Edukacja w Kielcach organizuje koncert charytatywny na rzecz kieleckich pięcioraczek. Dochód ze sprzedaży cegiełek (bilety są bezpłatne) przeznaczony będzie na konto rodziców dziewczynek, którzy bardzo potrzebują wsparcia. Mamy nadzieję, że kielczanie nie zawiodą i odpowiedzą na apel o pomoc, tłumnie odwiedzając Filharmonię, tym bardziej, że koncert w wykonaniu plejady gwiazd będzie znakomity.

MAŁGORZATA DŁUGOSZ
Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi oraz doskonaliła swój warsztat na kursach oratoryjno–kantatowych pod kierunkiem Adele Stolte w ramach Festiwalu Wratislavia Cantans we Wrocławiu. Równolegle z kształceniem głosu studiowała pedagogikę wokalną na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Łodzi. Aktualnie współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Krakowską oraz orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi.

IWONA SOCHA
Ukończyła w Katowicach Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w klasie śpiewu solowego prof. Jana Ballarina (dyplom z wyróżnieniem), a także Wydział Radiowo-Telewizyjny Uniwersytetu Śląskiego im. K. Kieślowskiego. Jest solistką Mazowieckiego Teatru Muzycznego – Operetki Warszawskiej oraz Teatru Muzycznego w Lublinie. Współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim w Łodzi i z większością krajowych orkiestr filharmonicznych.

ADAM SOBIERAJSKI
Urodził się w 1980 w Kielcach. Swoje zainteresowania muzyczne rozwijał w chórze Schola Cantorum przy Liceum im. I. J. Paderewskiego w Knurowie. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (klasa śpiewu prof. Alicji Słowakiewicz-Wolańskiej). Jest solistą Gliwickiego Teatru Muzycznego oraz Opery Krakowskiej. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz Łodzi, Operą Śląską w Bytomiu, Teatrem Wielkim w Poznaniu, wieloma także z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi.

WITOLD WRONA
Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie doc. Heleny Szubert-Słysz. Jeszcze na studiach śpiewał partie tenorowe w Mszy C-dur L.van Beethovena, Mszy Es-dur F. Schuberta, Te Deum A. Brucknera. Zwiedził całą Europę, występując z chórem Filharmonii Krakowskiej, Polskiego Radia, Opery i Operetki w Krakowie. W 1996 rozpoczął karierę solisty w Teatrze Muzycznym w Gliwicach.

RUBEN SILVA
Polski dyrygent boliwijskiego pochodzenia. Studiował w Konserwatorium Muzycznym (gitara, fortepian, perkusja) oraz na Uniwersytecie Katolickim (dyrygentura i kompozycja) w swoim rodzinnym mieście La Paz w Boliwii. W 1978 otrzymał stypendium polskiego rządu na studia w warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina, gdzie przez pięć lat kształcił się pod kierunkiem prof. Stanisława Wisłockiego. W ostatnich latach prowadzi intensywną działalność w Hiszpanii, gdzie przygotowuje i dyryguje premierowymi spektaklami w takich teatrach, jak: Teatro de la Zarzuela w Madrycie, Teatro Arriaga de Bilbao czy Gran Teatro de Cordoba.

JACEK CHODOROWSKI
Choć legitymuje się dyplomem uczelni technicznej, od szeregu lat zajmuje się szeroko pojętą publicystyką muzyczną. W swoim dorobku artystycznym ma szereg autorskich audycji radiowych, udział w telewizyjnych audycjach muzycznych, kilkaset publikacji w czasopismach muzycznych, tygodnikach, dziennikach (sylwetki artystów śpiewaków, recenzje spektakli operowych, koncertów, nagrań płytowych). Współpracuje z Polskim Słownikiem Biograficznym PAN oraz Redakcją Encyklopedii Muzycznej PWM (biografie i noty biograficzne śpiewaków).

góra