18 października 2015, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa,
Połaniec, Dom Kultury, g. 17.00

MAGICZNA PODRÓŻ Z PANEM KSYLOFONEM

Zespół perkusyjny w składzie:
PIOTR ROBAK
JANUSZ MŁYNARCZYK
BOGUSŁAW OLCZYK
WIESŁAW MICHAŁEK

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie

Pretekstem do podróży przez kontynenty staną się przygody rodzeństwa, którego skarbem jest zaczarowana piosenka pomagająca rozumieć mowę zwierząt. Niestety, piosenkę pewnego razu skradło ogromne Ptaszysko. Na szczęście w porę pojawi się doktor Ksylofon, który włączy się w poszukiwania zagubionego utworu z pomocą dziecięcej publiczności. W trakcie koncertu dzieci poznawać będą różne egzotyczne instrumenty, jak: afrykańskie kongi, brazylijska cabasa, czy kubańskie bongosy.
Wystąpi doskonale znany i lubiany przez małych widzów Zespół perkusyjny Filharmonii Świętokrzyskiej. Natomiast w roli narratora i moderatora równie rozpoznawana i entuzjastycznie witana Agnieszka Nowak-Zagóra.
Koncert tego samego dnia zostanie powtórzony w połanieckim Centrum Kultury i Sztuki.

Koncert dla dzieci od lat 4

ZESPÓŁ PERKUSYJNY
Członkowie zespołu pracują w Filharmonii Świętokrzyskiej, są absolwentami Akademii Muzycznych w Gdańsku (Piotr Robak, Wiesław Michałek) i Krakowie Bogusław Olczyk, Janusz Młynarczyk).

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Jest flecistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Prowadzi audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne odbywające się w Kielcach i innych miastach regionu. Bierze udział w cyklach muzycznych: Z muzyką przez wieki, Zamkowe spotkania z muzyką oraz w festiwalach Jeunesses Mussicales.