Kiedy powstała muzyka? Czy można grać na kamieniach? Czy perkusista powinien przyjaźnić się z kontrabasistą? Artyści zapraszają dzieci w wieku od lat 3 do 7 na wspólną wędrówkę przez tajemniczy i czarodziejski świat perkusji i wiernie towarzyszących jej fortepianów.

W koncercie udział weźmie zespół KWADROFONIK ,który powstał z połączenia duetów: fortepianowego (Lutosławski Piano Duo) i perkusyjnego (Hob-beats Duo). Absolwenci Akademii Muzycznej im. F. Chopina koncentrują się na własnych poszukiwaniach nowego brzmienia i źródeł inspiracji, ale z powodzeniem wykonują też muzykę pisaną na tego typu skład, m.in. przez Bartoka, Crumba czy Berio. Kwadrofonik jest doceniany przez publiczność nie tylko za wysoki poziom wykonawczy, ale także za zaskakujące pomysły wykorzystania instrumentów perkusyjnych i fortepianów. Ich koncerty stają się pięknymi widowiskami, w czasie których muzycy grają często na kilkudziesięciu instrumentach.
Za projekt Folklove – opracowania pieśni ludowych – grupa zdobyła Grand Prix, Nagrodę Prezydenta Miasta Warszawy i „Burzę Braw” – Nagrodę Publiczności na IX Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia. W 2007 roku zostali laureatami prestiżowej Nagrody Specjalnej 3. Konkursu Europejskiej Unii Radiowej EBU „Svetozar Stracina” w Bratysławie. Kompozycje zespołu były prezentowane w programie „Late Junction” Radia BBC3, a także na Festiwalu Polskiego Radia (na zamówienie organizatorów), gdzie muzycy wystąpili z autorską wersją wybranych Mazurków oraz Harnasi Karola Szymanowskiego w wersji na kwartet (2007). W 2008 miała miejsce światowa premiera Święta wiosny I. Strawińskiego w autorskiej wersji zespołu na dwa fortepiany i perkusję. W tym samym roku ukazała się debiutancka płyta grupy pt. Folklove, za którą otrzymali Folkowy Fonogram Roku – nagrodę krytyków za najlepszą płytę folkową. Po debiucie w Chicago, dziennikarze „Chicago Tribune” uznali Kwadrofonik za jedną z najbardziej odkrywczych grup muzycznych, a opracowanie Preludium e-moll F. Chopina ocenili na łamach swojego magazynu jako „absolutnie genialne”.
Zespół koncertował w wielu miastach Polski, Europy, na Bliskim i Dalekim Wschodzie i w obu Amerykach.powrót do strony głównej