18 grudnia 2015, piątek, g. 19.00, sala koncertowa

JAZZOWE KOLĘDOWANIE

ANNA SERAFIŃSKA śpiew, słowo o muzyce
JACEK KOTLARSKI śpiew

TRIO JAZZOWE w składzie:
BARTOSZ SZETELA gitara basowa
PIOTR WROMBEL fortepian
GRZEGORZ POLISZAK perkusja

ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JACEK ROGALA dyrygent

W programie najpiękniejsze polskie kolędy
w nowych aranżacjach Krzysztofa Herdzina

W przerwie koncertu w foyer wystąpi z pastorałkami zespół wokalny CANTUS HILARIS
z Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach pod dyrekcją MAŁGORZATY NYGI.

kup bilet on-line


Koncerty z kolędami w programie zdarzają się, jak wiadomo, raz w roku, ale koncert na który Państwa zapraszamy, jest wyjątkowy. Po pierwsze ze względu na solistów i sposób wykonania utworów. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosiliśmy młodych, utalentowanych wykonawców:
Anna Serafińska, wokalistka z godnym zazdrości kontem artystycznym wypełnionym najwyższymi nagrodami zdobytymi podczas prestiżowych konkursów, profesjonalistka w każdym calu (jako pierwsza w Polsce obroniła tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego), talent odziedziczyła po babce – Carmen Moreno, jednej z nielicznych polskich wokalistek jazzowych światowego formatu.
Jacka Kotlarskiego – artystę o ugruntowanej już pozycji w muzycznym świecie – publiczność kielecka zawsze chętnie wita na naszej estradzie: jego głos przykuwa uwagę piękną, ciepłą, bardzo dźwięczną barwą.
Wreszcie Trio Jazzowe – można by powiedzieć – „jedyne takie trio”, wirtuozi, trzy muzyczne osobowości, muzycy zapraszani do współpracy przez wiele gwiazd muzyki jazzowej, a także pop.
Wyjątkowość tego programu potwierdza także dobór utworów: najpiękniejsze polskie kolędy w nowych jazzowych aranżacjach Krzysztofa Herdzina, znakomitego pianisty jazzowego, kompozytora i aranżera.
Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Jacka Rogali.
A żeby jeszcze bardziej uprzyjemnić Państwu pobyt w Filharmonii – w przerwie koncertu w foyer wystąpi z pastorałkami zespół wokalny CANTUS HILARIS z Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach pod dyrekcją MAŁGORZATY NYGI.
Ze ścian natomiast spoglądać będą anioły tworzące wystawę prac malarskich Liliany Lilu Lazarskiej z Zielonej Góry, oraz Kobieta o różnych twarzach – efekt przemyśleń Irminy Skorupskiej, malarki z Parszowa.
Ten koncert to najlepszy sposób, by poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
ANNA SERAFIŃSKA
Jest absolwentką klasy skrzypiec katowickiego liceum muzycznego (gdzie parała się również dyrygenturą) oraz Wydziału Jazzu i Muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2004 jako pierwsza w Polsce obroniła tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. Na swoim koncie ma liczne nagrody, wyróżnienia oraz stypendia:, m.in. I nagrodę na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość ’94, I nagrodę i nagrodę publiczności na prestiżowym Montreux Jazz Festiwal w 2004, grand prix, nagrodę publiczności na Lady Summertime Jazz w Hammenlinie (Finlandia, 2006), zaś czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok 1999. Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej – od standardów w ich klasycznym brzmieniu po nowoczesne formy – i jej pokrewnymi (funk, soul). W swym dorobku ma cztery solowe płyty (Nieobecni, Melodies, Ciepło zimno, Gadu gadu); nagrywa także utwory innych wykonawców. Ma duże i różnorodne doświadczenie sceniczne - od koncertów klubowych po udział w festiwalach w Polsce i za granicą (m. in. Litwa, Włochy, Malta, Niemcy, Holandia, Szwajcaria, Ukraina, Anglia, Finlandia, Szwecja, Turcja, USA) oraz produkcjach telewizyjnych i radiowych. Bierze udział w rozlicznych warsztatach (Piotruś Pan w reżyserii Janusza Józefowicza). Była konsultantem wokalnym finalistów w IV edycji telewizyjnego show Idol i trenerem wokalnym gwiazd w telewizyjnym show - Jak oni śpiewają. Prowadzi zespół „Anna Serafińska Groove Machine”. Od 2008 występuje w spektaklu teatralnym Śpiewając Jazz z Carmen Moreno i Maciejem Zakościelnym.


JACEK KOTLARSKI
Ukończył Liceum Muzyczne w klasie trąbki, następnie Studium Piosenkarskie w Poznaniu, oraz Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu. W latach 2000-2007 współpracował z teatrem muzycznym Roma w Warszawie, biorąc udział w spektaklach: Miss Sajgon, Grease, Koty, Taniec wampirów.
Obecnie występuje jako wokalista sesyjny, nagrywa i współpracuje z takimi gwiazdami, jak: Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki. Śpiewa w wielu programach telewizyjnych: Taniec z gwiazdami, Jak oni śpiewają, Tylko nas dwoje. Brał udział w największych polskich festiwalach muzyki rozrywkowej (Opole, Sopot, Top Trendy i in.).
Z wielkim powodzeniem zaśpiewał jako solista w projekcie symfonicznym u boku Johna Lorda (Deep Purple). Ma na swoim koncie szereg solowych recitali muzyki filmowej i musicalowej – śpiewał m.in. na deskach Filharmonii Warszawskiej, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Bydgoskiej oraz wykonywał jedną z głównych ról w musicalu Swing w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W 2011 koncertował w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych Roy Thomson Hall w Toronto (Kanada). W 2012 ukazał się pierwszy solowy i autorski album wydany przez Polskie Radio pt. Nigdy nie jest za późno.


TRIO JAZZOWE
Bartosz Szetela – basista, aranżer, kompozytor. Urodzony w Rzeszowie. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji. Jako kompozytor i aranżer pracuje m.in. dla Teatru „Maska” w Rzeszowie, przy wielu produkcjach płytowych oraz różnych festiwalach i warsztatach muzycznych.
Piotr Wrombel – pianista, kompozytor oraz aranżer o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych. Oprócz fortepianu gra także na instrumentach klawiszowych. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli. Należy do grona nowoczesnych muzyków jazzowych.
Grzegorz Poliszak – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach. Perkusista wykonujący różne rodzaje muzyki: jazz, funk, fusion, blues, pop, rock, reggae, folk. Współpracuje m.in. z Justyną Steczkowską, Krzysztofem Kiljańskim, Zbigniewem Wodeckim i wieloma innymi.


JACEK ROGALA
Dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej


powrót do strony głównej