18 grudnia 2016, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa

im. Św. Jadwigi w Kielcach pod dyrekcją MAŁGORZATY NYGI

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Atrakcyjne spotkanie dla najmłodszych i ich rodzin połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd, opowieściami o wiejskiej wigilii i innych świątecznych tradycjach oraz udziałem w dawnych zabawach. Wielu słuchaczy na pewno zainteresuje również informacja, że jednym z instrumentów będą dudy: szkockie, galicyjskie i niemieckie renesansowe. Animatorami koncertu są doświadczeni w pracy z dziećmi instruktorzy, którzy poza tym śpiewają, grają, tańczą i fantastycznie bawią najmłodszych. Pomysłodawczynią całego projektu jest Olga Antas – pracownica biura koncertowego Filharmonii, która przygotowała i opracowała program koncertu.

Dla dzieci od lat 5

JOANNA MARCZEWSKA – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończyła kurs instruktora tańca ludowego organizowany przez Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji w Krakowie. Swoją przygodę z folklorem rozpoczęła w Zespole Góralskim Hamernik, który działa przy Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Obecnie współpracuje z Centrum Kultury w Gdowie, gdzie współprowadzi zajęcia w Dziecięcym Zespole Regionalnym Mali Gdowianie.

ELŻBIETA WRÓBEL – ukończyła kurs instruktora tańca ludowego organizowany przez Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji w Krakowie. Od 1993 członek Zespołu Góralskiego Hamernik, który działa przy Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Jest kierownikiem Dziecięcego Zespołu Regionalnego Mali Gdowianie w Centrum Kultury w Gdowie oraz instruktorem zajęć folklorystycznych na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Czyżowie.

MARTA BRZYSZCZ – absolwentka Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ukończyła PSM II st. w Kielcach w klasie skrzypiec. Skrzypaczka w Zespole Pieśni i Tańca Morawica, współpracuje z Zespołem Śpiewaczym Górki.

SZCZEPAN KRÓLIKOWSKI – absolwent Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Pedagog, instruktor śpiewu, gry na instrumentach klawiszowych, dyplomowany instruktor tańca ludowego, dyplomowany organista, dyrygent. Kierownik, akompaniator i instruktor Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego Miniaturka ze Wzdołu Rządowego oraz instruktor, choreograf i akompaniator Zespołu Michniowianie z Michniowa. Współpracuje również z Zespołem Łącznianie z Łącznej. Założyciel i dyrygent Chóru Kameralnego Quodlibet ze Wzdołu. Nauczyciel rytmiki w przedszkolu oraz muzyki w klasach podstawowych i gimnazjum.

PATRYK PAWLUCZUK – student Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wielki entuzjasta instrumentów etnicznych, w szczególności dud – gra na kilku ich odmianach: szkockich Great Highland Bagpipe, galicyjskich Gaita Gallega, niemieckich renesansowych Hümmelchen.