18 grudnia 2016, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa

GORE GWIAZDA!

PATRYK PAWLUCZUK dudy
SZCZEPAN KRÓLIKOWSKI akordeon, prowadzenie
MARTA BRZYSZCZ skrzypce
JOANNA MARCZEWSKA śpiew, prowadzenie
ELŻBIETA WRÓBEL śpiew, prowadzenie
Zespół wokalny CANTUS HILARIS
działający przy Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek
im. Św. Jadwigi w Kielcach pod dyrekcją MAŁGORZATY NYGI

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kup bilet on-lineAtrakcyjne spotkanie dla najmłodszych i ich rodzin połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd, opowieściami o wiejskiej wigilii i innych świątecznych tradycjach oraz udziałem w dawnych zabawach. Wielu słuchaczy na pewno zainteresuje również informacja, że jednym z instrumentów będą dudy: szkockie, galicyjskie i niemieckie renesansowe. Animatorami koncertu są doświadczeni w pracy z dziećmi instruktorzy, którzy poza tym śpiewają, grają, tańczą i fantastycznie bawią najmłodszych. Pomysłodawczynią całego projektu jest Olga Antas – pracownica biura koncertowego Filharmonii, która przygotowała i opracowała program koncertu.

Dla dzieci od lat 5


JOANNA MARCZEWSKA – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończyła kurs instruktora tańca ludowego organizowany przez Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji w Krakowie. Swoją przygodę z folklorem rozpoczęła w Zespole Góralskim Hamernik, który działa przy Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Obecnie współpracuje z Centrum Kultury w Gdowie, gdzie współprowadzi zajęcia w Dziecięcym Zespole Regionalnym Mali Gdowianie.

ELŻBIETA WRÓBEL – ukończyła kurs instruktora tańca ludowego organizowany przez Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji w Krakowie. Od 1993 członek Zespołu Góralskiego Hamernik, który działa przy Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Jest kierownikiem Dziecięcego Zespołu Regionalnego Mali Gdowianie w Centrum Kultury w Gdowie oraz instruktorem zajęć folklorystycznych na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Czyżowie.


MARTA BRZYSZCZ – absolwentka Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ukończyła PSM II st. w Kielcach w klasie skrzypiec. Skrzypaczka w Zespole Pieśni i Tańca Morawica, współpracuje z Zespołem Śpiewaczym Górki.


SZCZEPAN KRÓLIKOWSKI – absolwent Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Pedagog, instruktor śpiewu, gry na instrumentach klawiszowych, dyplomowany instruktor tańca ludowego, dyplomowany organista, dyrygent. Kierownik, akompaniator i instruktor Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego Miniaturka ze Wzdołu Rządowego oraz instruktor, choreograf i akompaniator Zespołu Michniowianie z Michniowa. Współpracuje również z Zespołem Łącznianie z Łącznej. Założyciel i dyrygent Chóru Kameralnego Quodlibet ze Wzdołu. Nauczyciel rytmiki w przedszkolu oraz muzyki w klasach podstawowych i gimnazjum.


PATRYK PAWLUCZUK – student Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wielki entuzjasta instrumentów etnicznych, w szczególności dud – gra na kilku ich odmianach: szkockich Great Highland Bagpipe, galicyjskich Gaita Gallega, niemieckich renesansowych Hümmelchen.


strona główna