19 sierpnia 2016, piątek, g. 19.00, sala kameralna

MIŁOŚĆ ODKRYWANA NA NOWO
MYRCZEK&TOMASZEWSKI


WOJCIECH MYRCZEK śpiew
PAWEŁ TOMASZEWSKI fortepian

W programie standardy i przeboje jazzowe w oryginalnych i ciekawych opracowaniach.
Nie zabraknie energii, elementów improwizacji, lirycznych ballad, a także żartów i rozmów z publicznością

kup bilet on-lineUwaga: duet roku!!! Fortepian i głos – Tomaszewski & Myrczek. Radość muzykowania, polot i muzyczna swada – w ambitnej, ale i lekkiej formie. Wojtek Myrczek jest wokalistą przeznaczonym przez Kreatora i przyrodę̨ do muzykowania. Paweł Tomaszewski „Herbi” - od herbarza, jak myślę̨, bo jego granie to muzyczne szlachectwo najwyższej próby. Sprawdźcie i sami się̨ przekonajcie. Duet Tomaszewski & Myrczek jest „Unforgettable”. Ta płyta, tej jesieni jest „My One And Only Love“.
Mieczysław Szcześniak

To niesamowite, że dwóch muzyków nagrało tak kolorową i zróżnicowaną̨ płytę̨, która brzmi jak orkiestra symfoniczna i big-band w jednym. W końcu to Myrczek & Tomaszewski.
Michał Urbaniak


Dwóch emanujących charyzmą i muzyczną pomysłowością artystów prowadzi muzyczny dialog. Nie stronią od niebanalnej piosenki, szalonej improwizacji, chwil zadumy, do których dodają szczyptę humoru. Program pochodzi z pierwszej płyty duetu pt. Love Revisited, która ukazała się jesienią 2014 roku. Sam album, jak i promujące go koncerty zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność w Polsce i Europie. Swoją muzykę artyści prezentowali w prestiżowych salach koncertowych jak Konserwatorium w St. Petersburgu, Teatr Roma w Warszawie, Instytut Fiński w Paryżu oraz na scenach festiwali Montreux Jazz Festival w Szwajcarii, Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Sofia Jazz Peak Festival w Bułgarii, Celje International Jazz Festival na Słowenii.MYRCZEK & TOMASZEWSKI to bez wątpienia jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat. Duet tworzą młodzi, ale znani już na świecie muzycy jazzowi:
- wokalista WOJCIECH MYRCZEK, pedagog Instytutu Jazzu AM w Katowicach, laureat m.in. I miejsca i nagrody publiczności na Shure Montreux Jazz Competition (Szwajcaria, 2013), I miejsca w ankiecie „Jazz Top 2015” miesięcznika Jazz Forum w kat. Polski Jazzowy Wokalista Roku, Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Melomanów (2014),
- oraz pianista, kompozytor, aranżer, producent PAWEŁ TOMASZEWSKI, koncertujący na scenach całego świata zarówno z muzykami jazzowymi, jak i rozrywkowymi. Wykładowca w macierzystym Instytucie Jazzu w Katowicach. Zdobywca Grand Prix oraz nagród indywidualnych wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce.

powrót

strona główna