20 września 2015, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa

MARIA MIŁKOWSKA skrzypce
ANDRZEJ SENDEREK klarnet/klarnet basowy

W programie piosenki:
Pstryk, O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci, Dwa Michały, Lokomotywa, Rozmowa ptaków, Abecadło

Koncert składa się z miniatur na głos i zespół instrumentalny skomponowanych przez Jarosława Kordaczuka do wierszy Juliana Tuwima. Projekt powstał na zamówienie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i stanowi połączenie ponadczasowej literatury dla dzieci na najwyższym poziomie oraz nowoczesnej instrumentacji. Barbara Raduszkiewicz będzie nie tylko śpiewać, ale zaprosi także dzieci do rozmowy i wspólnej zabawy.

Koncert od lat 4

BASIA RADUSZKIEWICZ - znana wykonawczyni piosenki poetyckiej, laureatka nagród na wielu festiwalach. Utwory w wykonaniu Basi można znaleźć na wielu kompilacjach wydanych m.in. przez Pomaton EMI, w tym na płytach z serii Kraina Łagodności. Wydane płyty solowe to: Dzika róża, Chwile poruszone, Safona, Ptaki powrotne, Dzieci aniołów, Czekając na koniec świata, Moja Kraina Łagodności.

JAREK KORDACZUK - absolwent Wydziału Kompozycji Akademii Muzycznej w Poznaniu, wszechstronny kompozytor i sound designer, reżyser projektów multimedialnych. Twórca wielu oryginalnych kompozycji dla dzieci, laureat I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. R. Murraya Schafera „Muzyka i zabawa”, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Wieloletni współpracownik Centrum, jeden z niewielu kompozytorów tak dobrze rozumiejących potrzeby dzieci, ich wrażliwość i poczucie humoru. Więcej: www.jarekkordaczuk.pl

JACEK SKOWROŃSKI
Pianista, aranżer i kompozytor. Pierwszych lekcji gry na… domowej fisharmonii udzielał mu ojciec, organista parafialny. Studiował w poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie kompozycji. Brał udział w zagranicznych koncertach z muzykującą rodziną Steczkowskich. Na koncie ma również współpracę m.in. z Hanną Banaszak w roli pianisty i aranżera oraz kierownictwo muzyczne w Teatrze Nowym w Poznaniu. Komponuje i aranżuje muzykę do sztuk teatralnych. Jako pianista-akompaniator współpracuje z wieloma poznańskimi aktorkami i wokalistkami, biorąc czynny udział w życiu swojego miasta.

Oraz Muzycy Orkiestry Filharmonii Świętokrzyskiej: MARIA MIŁKOWSKA i ANDRZEJ SENDEREK