Jak pamiętamy, w ubiegłym roku zaprezentowaliśmy podczas koncertu familijnego projekt MUZYKA I ZABAWA organizowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, świetnie przyjęty przez naszą publiczność, która odtąd domagała się kolejnego występu poznańskiej grupy. Nie pozostało nam wobec tego nic innego, jak tylko ponownie zaprosić tych znakomitych inspiratorów dobrej zabawy i oto w najbliższą niedzielę przedstawimy ich następną propozycję wg pomysłu Hanny Gawrońskiej, czyli Uwaga! Lokomotywy!
Projekt realizowany jest od 1994 roku. Jego celem jest rozwijanie wrażliwości i otwartości dzieci na nową muzykę poprzez realizację oryginalnej, atrakcyjnej dla młodej publiczności formy koncertów. Przebieg zdarzeń oparty jest tutaj zarówno na słuchaniu, jak i zabawie z muzyką, oraz muzykowaniu wspólnie z artystami. Dzieci realizują różnorodne zadania zaprojektowane przez kompozytorów, polegające na improwizacji dźwiękowej, ruchowej, głosowej. Nie są tu jedynie biernymi odbiorcami, lecz stają się „artystami” współodpowiedzialnymi za wykonanie utworu. Ich wyobraźnia i aktywność są integralnymi częściami muzyki, która jest po trosze także ich „dziełem”. Udział dzieci nie zakłóca muzycznej narracji, lecz ją wzbogaca, a utwory są tak skomponowane, by ich realizacja nie wymagała zbyt wielu ćwiczeń i prób, lecz stanowiła dla wszystkich wykonawców wspaniała zabawę.


UWAGA! LOKOMOTYWY!
koncert multimedialny z udziałem perkusisty i pianisty
Inspiracją do powstania tego koncertu stał się znany wiersz Juliana Tuwima Lokomotywa, który został przetłumaczony na kilka języków dzięki inicjatywie Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie. Na zamówienie Centrum Sztuki Dziecka kompozytorzy skomponowali na motywach tego wiersza utwory elektroakustyczne i zabawy muzyczne dla dzieci. Podczas koncertu wykonywane będą również utwory na fortepian i perkusję z udziałem publiczności. Zaprezentowane zostaną także slajdy oraz film animowany o lokomotywie J. Tuwima.

PROGRAM KONCERTU
Jarosław SIWIŃSKI – Lokomotywa do tekstu Juliana Tuwima, utwór elektroakustyczny
Jarosław SIWIŃSKI – Zegarynka – na fortepian, perkusję, Zegarynkę i publiczność dziecięcą
Jarosław SIWIŃSKI – Towarzystwo przyjaciół pary - na fortepian, perkusję i publiczność dziecięcą
Jarosław SIWIŃSKI – Muzyka peronowa. Peron – Niemcy – na fortepian i perkusję
Jarosław KORDACZUK – Lokomotywa, utwór elektroakustyczny, śpiew - Barbara Raduszkiewicz
Jarosław PIENIEK – Pozdrowienia z dworca – pocztówka dźwiękowa

CZAS TRWANIA: 1 godz