21 stycznia 2015, środa g. 18.30, sala koncertowa

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Reżyseria: Carlos Saura Zdjęcia: Vittorio Storaro
Scenariusz: Carlos Saura
Obsada: Sara Baras, José Miguel Carmona, Montse Cortés, Paco de Lucia, Farruquito i inni
Premiera: wrzesień 2010 (świat)
Produkcja: Hiszpania
Gatunek: muzyczny
Czas trwania: 1 godz. 40 min.

Carlos Saura odkrywa tajemniczy i uwodzący świat kultury flamenco. W tej odsłonie obok dźwięków równie ważną rolę gra hiszpańskie malarstwo, stanowiące istotne tło scenograficzne. Ekran wypełnili dźwiękami między innymi Eva Yerbabuena, Sara Baras, Israel Galván, Farruquito, Rafael Estévez & Nani Paños. Wspaniałe obrazy, fantastyczna muzyka i tancerki, które wyglądają, jakby były niesione przez muzykę – to wszystko musi wystarczyć za fabułę. Film bowiem nie opowiada żadnej historii, raczej prezentuje utwory – bardzo ekspresyjne – odgrywane jeden po drugim. Jest to jednak prawdziwa uczta nie tylko dla miłośników tej kultury.

Bilety w cenie: 10 zł. do nabycia w kasie Filharmonii w godz. od 9.00 do 17.00 oraz w dniu projekcji od godz. 9.00 do momentu rozpoczęcia filmu.