Utwory, prezentowane na tle wyświetlanych na ekranie „pocztówek” poszczególnych krajów, odzwierciedlą najważniejsze elementy bałkańskiego kolorytu. Niepowtarzalna turecka rytmika, słowiańska melodia i europejska harmonia przybliży nastrój dnia codziennego i sjesty w tej wyjątkowej części Europy. Współautorami tego niezwykłego koncertu będą dzieci, które włączą się w artystyczne działania muzyków. Wykonawcy bowiem przygotowali wiele atrakcyjnych form zabawy muzycznej wymagającej zaangażowania najmłodszych słuchaczy. Nuda nie ma prawa się pojawić, szczególnie iż prowadząca spotkanie Agnieszka Nowak-Zagóra wychwytuje natychmiast opadający nastrój i nie pozwala, by wygasła chęć do bawienia się. Pomogą jej w tym koledzy z zespołu Balcan Geszeft.

BALCAN GESZEFT
Muzycy na co dzień grają w różnych składach instrumentalnych. Koncertują w kraju i za granicą. Występy zespołu i wirtuozowskie popisy muzyków spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy.

DAMIAN ORŁOWSKI – ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie skrzypiec. Uczestnik i laureat konkursów skrzypcowych oraz kameralistycznych..Brał udział w wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich w Bayreuth, Kolonii, Brukseli, Wiedniu. Koncertował jako solista oraz członek różnych zespołów muzycznych w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Meksyku, na Ukrainie.

ROBERT KUŚMIERSKI – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Włodzimierza Lecha Puchnowskiego. Laureat wielu festiwali i konkursów akordeonowych w kraju i za granicą. Stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz Ministra Kultury i Sztuki. Koncertuje w Polsce i za granicą. Nagrywa dla radia i telewizji.

MICHAŁ LAMŻA – studiował w warszawskiej Akademii .Muzycznej. Gra na kontrabasie, gitarze basowej i instrumentach klawiszowych. Interesuje się wieloma gatunkami muzyki od klasyki (Symfinia Viva) przez muzykę klezmerską (Klezmersi, Teatr Żydowski), do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej (Leonoff i Płyny).

ZBIGNIEW ZAGÓRA – przez 20 lat muzyk i szef sekcji perkusji w RZAWP w Warszawie. Współpracował w dziedzinie kameralistyki z muzykami Teatru Wielkiego w Warszawie oraz Filharmonii Narodowej. Ma w swoim dorobku wieloletnią współpracę z paryską agencją koncertową Gruger Ballet Opera .Koncertował w Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, USA, Szwajcarii.

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Jest flecistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Prowadzi audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne odbywające się w Kielcach i innych miastach regionu. Bierze udział w cyklach muzycznych: Z muzyką przez wieki, Zamkowe spotkania z muzyką oraz w festiwalach Jeunesses Mussicales.