21 października, niedziela, godz. 11.00, sala koncertowa

KUBAŃSKIE RYTMY

REY CEBALLO & TRADICUBA w składzie:
ESTELI ROZ śpiew
NOEL HORTA śpiew, guiro
REINIER CALDERIN śpiew, marakasy
ALEXIS VALLES trąbka
REY CEBALLO instrumenty klawiszowe
EDDY AGUERO instrumenty perkusyjne

MKiDN

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Młodych słuchaczy zabierzemy w podróż do odległego i fascynującego świata kultury kubańskiej – do kraju, którego mieszkańcy są jednym z najbardziej roztańczonych i rozśpiewanych narodów świata. W atmosferze gorących rytmów ilustrowanych slajdami oraz filmikami muzycy zaproszą dzieci do wspólnej zabawy i improwizacji.
Koncert dla dzieci od lat 5.

REY CEBALLO & TRADICUBA to zespół, który na polskim rynku muzycznym promuje od lat muzykę latynoską.
Lider formacji – REY CEBALLO – to utalentowany pianista, wiolonczelista, kompozytor, producent i aranżer muzyczny pochodzący z Santiago de Cuba. Po podbiciu serc publiczności Ameryki Północnej oraz Europy Zachodniej postanowił przyjechać do Polski, gdzie od ponad 17 lat cieszy publiczność muzyką latynoską. W swoim dorobku artystycznym ma wiele projektów: począwszy od znakomitej orkiestry Calle Sol (Ulica Słońca), przez jedyny w Europie musical Conoce mi Cuba (Poznaj moją Kubę), aż po kubańską orkiestrę Tripulacion Cubana. Współpracował z Blue Cafe w utworze Buena, był dyrektorem muzycznym, aranżerem, pianistą znakomitej płyty Kora Ola Ola z udziałem Kory.
EDDY AGUERO – na perkusji gra od najmłodszych lat, koncertował po całej Kubie.
Dziś w Polsce gra również z zespołem SunnyLand.
ALEXIS VALLE – trąbkarz urodzony w Santiago de Cuba, kolebce muzyki latynoskiej na Kubie. Przyjechał do Polski niedawno i od tej pory koncertuje z zTradiCuba.
REINIER CALDERIN – urodzony w Camaguey na Kubie, Grał tam przede wszystkim na congach, ale od niedawna stał się jednym z ważniejszych wokalistów w zespole TradiCuba .
NOEL HORTA – wokalista urodzony w Santa Clara na Kubie. Jego ulubionym stylem muzycznym jest hip hop i regetton. Na Kubie koncertował z jednym z największych zespołów Impacto.
ESTELI ROZ – to jedyna kobieta w zespole. Urodziła się w Havanie. W Polsce brała udział w programie The Voice of Poland, gdzie dotarła do finałów!