W ostatnim w tym sezonie artystycznym koncercie familijnym wystąpią uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie – słynna „Miodowa”. Mimo że muzyczne ostrogi zdobywają dopiero w szkole muzycznej I i II stopnia, już mają za sobą co najmniej jeden konkurs lub ogólnopolskie przesłuchanie Centrum Edukacji Artystycznej. Być może o niejednym z uczestników naszego koncertu usłyszymy w niedalekiej przyszłości, na pewno niejeden pokusi się o najwyższy laur na prestiżowych konkursach – są to bowiem najzdolniejsi ze zdolnych szkoły z tradycjami. Do wybitnych wychowanków szkoły należą m.in.: Marta Ptaszyńska, Magdalena Rezler, Wojciech Rajski, Tadeusz Wojciechowski, Joanna Ławrynowicz, Patrycja Piekutowska, Rafał Kwiatkowski.
W trakcie godzinnego niedzielnego spotkania – tym razem za stalową kurtyną – wystąpi duet oraz trio fortepianowe, kwartet skrzypcowy, trio perkusyjne, a także soliści (wibrafon i fagot), czyli rozmaitość zespołów, składów, grup – jednym słowem – niesłychanie dynamiczna impreza. Do tego w programie, jako że to koncert przede wszystkim dla najmłodszej publiczności, utwory takie jak: Kołysanka, Miała baba koguta Janiny Garści, przepiękna I część suity na wibrafon Broken Silence Marka Glentwortha, ale również klasyczne dzieła, m.in. wspaniałego Antonio Vivaldiego Kwartet skrzypcowy czy kompozytora wszechczasów Sergiusza Rachmaninowa i jego duszaszczipatielnyje dzieła – Romans i Walc na 6 rąk, i wiele innych interesujących kompozycji. Koncert poprowadzi jak zwykle Agnieszka Nowak-Zagóra. Podczas koncertu odbędzie się również króciutka uroczystość – wręczenie nagród uczestnikom konkursu multimedialnego W krainie opery (szczegóły na stronie www.filharmonia.kielce.pl).
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie utworzony został. 1 września 2002 roku. W jego skład wchodzą cztery podmioty: Szkoła podstawowa – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Emila Młynarskiego oraz trzy szkoły II stopnia - Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Józefa Elsnera (będąca kontynuacją Konserwatorium Warszawskiego, którego historia sięga początków XIX wieku), Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Zenona Brzewskiego (powołana w 1993 r. jako Państwowe Liceum Muzyczne) i Państwowa Ogólnokształcąca Eksperymentalna Zintegrowana Szkoła Muzyczna (powstała w 1999 r., jest jednym z dwóch działających w Polsce gimnazjów muzycznych).
Po dziewięciu latach wspólnej pracy szkoły integrują swą działalność, realizując wspólne cele dydaktyczne i artystyczne.AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Jest flecistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Prowadzi audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne odbywające się w Kielcach i innych miastach regionu.