Reżyseria: Christian Bonke, Andreas Koefoed
Muzyka: Magnus Jaribo
Premiera: 20 listopada 2011(świat)
Produkcja: Dania, Honkong, Japonia, Niemcy, Rosja, Ukraina, USA, Wielka Brytania
Gatunek: dokumentalny, dramat
Czas trwania: 1 godz. 18 min.

Dokument opowiada o ukraińskim tancerzu, który w 2000 roku szturmem zdobył światowe parkiety taneczne. Wydawało się, że przed artystą otwiera się wielka kariera. Jednak niespodziewanie zniknął ze sceny, choć nadal było głośno o nim, a to w związku z jego trudnym charakterem i częstymi zmianami partnerek. Duńscy filmowcy – Christian Bonke i Andreas Koefoed – uznali, że jest tak interesującą i dramatyczną postacią, iż znakomicie nadaje się na bohatera dokumentu, tym bardziej, że tancerz postanowił wrócić do gry z nową partnerką życiową i zawodową Anną Melnikową. Film pokazuje, jak Slavik Kryklywyy, dawno mający za sobą świetność formy, usiłuje nadrobić stracony czas morderczym treningiem, do którego zmusza również Annę, stawiając na szali także ich osobiste relacje. Zdjęcia do filmu trwały dwa lata. Filmowcy obserwowali bohatera podczas konkursów, wyczerpujących ćwiczeń i w chwilach odpoczynku. Efektem jest film pokazujący pełną gamę emocji, wyrażoną poprzez ruch, uniwersalny środek ekspresji.

JAROSŁAW SKULSKI
Absolwent filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pracuje w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach (Dział Edukacji Filmowej i Działalności Filmowej).