Treść znanej bajki będzie kanwą do zbiorowej improwizacji, dokonanej w zgodzie z fantazją i wyobraźnią młodych słuchaczy, oraz pretekstem do tworzenia „muzycznej scenografii”. Opowieść rozpocznie moderator koncertu, następnie wymyślanie zdarzeń przejmie młoda publiczność. Całość będzie ilustrowana muzyką w wykonaniu Tria Świętokrzyskiego. Czy i tym razem bajka zakończy się tak jak zwykle?TRIO ŚWIĘTOKRZYSKIE
Zespół powstał w 2001 roku i jest owocem pasji do wspólnego muzykowania. Z dużym powodzeniem bierze udział w różnych festiwalach i imprezach muzycznych na terenie kraju i poza jego granicami. W skład zespołu wchodzą:
AGNIESZKA TOMASZEWSKA-JASIAK
wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Mając 16 lat wystąpiła jako solistka w Filharmonii Krakowskiej. Oprócz koncertów solowych zajmuje się także kameralistyką, współpracując ze znanymi artystami, jak: Łukasz Długosz, Ewa Piasecka. Dokonała nagrań dla Polskiego Radia i TV.
KRZYSZTOF BŁASZKIEWICZ
wokalista i kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego i w klasie kontrabasu. Jest muzykiem w Filharmonii Świętokrzyskiej i nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej w Kielcach. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną, występując z recitalami oraz na koncertach. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.
ŁUKASZ WOŚ
pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu. W zakresie kompozycji pobierał lekcje u prof. Tadeusza Machla w Krakowie, a następnie pod kierunkiem swego ojca Janusza. Jego twórczość obejmuje przede wszystkim muzykę kameralną i solową, a utwory wykonywane są w krajach europejskich, Kanadzie i USA, w tym na wielu festiwalach.

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Jest flecistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Prowadzi audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne odbywające się w Kielcach i innych miastach regionu.
powrót do strony głównej