Na kolejnym koncercie familijnym ponownie spotkamy się z chórami, których występ w styczniu ub. roku zapisał się w pamięci słuchaczy jako znakomite widowisko i świetna zabawa. Jesteśmy pewni, że także i teraz zarówno Portamento jak i Kantylena zaprezentują się na poziomie najlepszych zespołowych wykonawców, w repertuarze, w którym znajdą się chóralne miniatury muzyki renesansu oraz przeboje muzyki pop, m.in. Oh, Happy Day Edwina Hawkinsa czy Ja to mam szczęście autorstwa Agnieszki Osieckiej. Gospodarzem niedzielnego spotkania będzie jak zwykle Agnieszka Nowak-Zagóra, która nie pozwoli, by widownia się nudziła.
Dozwolone od lat dwóch!

PORTAMENTO
Dziewczęcy Chór Kameralny „Portamento” działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach od jesieni 1992. Zespół został założony i jest prowadzony przez Bożenę Magdalenę Mrózek – nauczyciela dyplomowanego, dyrygenta i kierownika artystycznego wielu starachowickich chórów. W 2008 koordynowała w regionie starachowickim pracę 10 chórów objętych ogólnopolskim programem rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Portamento koncertuje na terenie kraju i poza granicami, m.in. w Niemczech, Anglii, Czechach, na Ukrainie. Zespól jest laureatem II Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Maryjnej w Częstochowie oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu.

CHÓR KANTYLENA
Członkami zespołu są uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. Św. St. Kostki w Kielcach. Chór aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta i regionu. Co roku bierze udział w obchodach święta Niepodległości, śpiewając pieśni legionowe wspólnie z kombatantami AK – uczestnikami Powstania Warszawskiego oraz z przedstawicielami kieleckiego oddziału ułanów. W okresie świątecznym przygotowuje „Koncert kolęd”, który prezentuje na terenie miasta oraz województwa: w kościołach, klubach seniora, domach opieki społecznej, a także w Domu Środowisk Twórczych – Pałacyku Zielińskiego. Zespół prowadzi Barbara Barwińska – nauczyciel dyplomowany, organistka, aranżer i dyrygent.

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Flecistka Orkiestry Symfonicznej FŚ, prowadzi także audycje muzyczne w szkołach wojew. Św. oraz okrasza słowem koncerty z cyklu Akademia Melomana i Familijne.

góra